Dobra droga w kierunku zrównoważonej przyszłości

Tak dla obiegu zamkniętego

Odpady budowlane i rozbiórkowe stanowią jedno z największych źródeł odpadów w Europie. Zainspirowany tym problemem, Thermaflex zainicjował program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu od swoich klientów.

- Nieustannie poszukujemy zrównoważonych rozwiązań dążących do redukowania negatywnego wpływu na środowisko, a program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu, jest jednym z nich. Dzięki temu, materiały, które trafiłyby na składowisko odpadów, są ponownie przetwarzane i wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Co więcej, kartony na produkty, tj. ThermaSmart PRO, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było ponownie wykorzystać do zgromadzenia resztek materiałów po pracach instalacyjnych i przekazać do Thermaflex, gdzie zostaną ponownie przetworzone na nowy materiał izolacyjny - wyjaśnia Marta Pardo-Głąb.

Wszystkie te aspekty - niska emisja CO2, obieg zamknięty oraz recykling - świadczą o długofalowym zaangażowaniu Thermaflex w zrównoważony rozwój. Co więcej, firma nie tylko wdraża te rozwiązania w swojej działalności, ale również dąży do szerzenia świadomości i inspiracji w całej branży. Dzięki temu przyczynia się do ochrony środowiska i zmierza w dobrym kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości.


thermaflex-zrownowazona-przyszlosc-entalpia-zwrot
Fot.: Thermaflex