Dospel Częstochowa zmienia nazwę na AstenGroup

Dospel Częstochowa zmienia…
Dospel Częstochowa poinformował o zmianie nazwy swojej firmy na AstenGroup. W skład AstenGroup wejdzie m.in. Dospel Plastics i Shini Polska.

- Przeprowadzone zmiany podyktowane są szybkim rozwojem naszego przedsiębiorstwa i pozwolą nam na obszerniejszą i jeszcze wyraźniejszą działalność na rzecz naszych klientów w wielu biznesowych obszarach i branżach - tłumaczy Adam Szubert, kierownik Działu Marketingu i Działu IT firmy.

Dodaje przy tym, że firmie chodziło o stworzenie nadrzędnej i rozpoznawalnej nazwy, która obejmowałaby różne branże, w których do tej pory działał Dospel Częstochowa. W skład AstenGroup weszły takie marki jak: Dospel Częstochowa, Ozzone, Dospel Plastics, oraz dostarczające peryferia Shini Europe i Shini Polska.

Sama działalność poszczególnych podmiotów nie ulegnie zmianie i dla przykładu Dospel Plastics w dalszym ciągu będzie zajmował się sprzedażą urządzeń dla sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych.

W tej chwili dzięki aktywności firmy w naszym kraju pracuje prawie 400 wtryskarek tajwańskiej firmy Haitian, której Dospel Plastics jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

Jednym z najnowszych osiągnięć w zakresie nowoczesnych wtryskarek oferowanych przez spółkę jest seria Haitian Mars. Zastosowano w niej układ regulacji z serwomechanizmami. Pozwoliło to na skrócenie czasu reakcji układów wykonawczych do zaledwie 0,05 s. Maszyna pozwala też na uzyskanie znacznych oszczędności energii (20 - 80 proc.) i wody w porównaniu z klasycznymi wtryskarkami hydraulicznymi.

Jeśli chodzi o układ zamykania, to sięgnięto po pięciopunktowy podwójny system kolanowy. Szybkie ruchy układu zamykania formy zapewniają optymalizację procesu i skrócenie czasu cyklu.

Z kolei biorąc pod uwagę agregat wtryskowy, to jego konstrukcja gwarantuje precyzję i stabilność procesu przetwórczego. Centryczność działających sił jest zapewniona przez użycie dwóch siłowników poruszających agregatem oraz dwóch siłowników odpowiedzialnych za ruchy ślimaka. Warto też wiedzieć, że seria Mars przynosi poprawę precyzyjności wyprasek w porównaniu z innymi maszynami hydraulicznymi. Ta poprawa szacowana jest na ok. 40 proc. w stosunku do maszyn z pompą o stałej wydajności i ok. 130 proc. w stosunku do maszyn z pompą o wydajności zmiennej. Oczywiście wtryskarki, o których mowa posiadają nowoczesne sterowanie firmy Keba.

Czytaj więcej: Wtryskarki 530

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81