Dozownik grawimetryczny z medalem targów Plastpol 2012

Dozownik grawimetryczny z…
Firma Werner Koch Maschinentechnik, której partnerem w Polsce jest spółka ElBi z Wrocławia otrzymała medal targów Plastpol.

Wyróżnienie przyznane zostało w kategorii „Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Nagrodzonym produktem okazał się dozownik grawimetryczny o konstrukcji antywibracyjnej i oparty na opatentowanych rozwiązaniach. Na Plastpolu był on prezentowany po raz pierwszy.

Powstał on w wyniku wzajemnej współpracy ElBi i Werner Koch Maschinentechnik. Urządzenie zapewnia wysoką dokładność dozowania dzięki separacji elementów systemu pomiarowego od drgań maszyny czy ewentualnie od podajników surowca. Dzięki nowej konstrukcji łopat mieszalnicy, dozownik gwarantuje dokładne wymieszanie składników receptury w możliwie najkrótszym czasie.

Nowością jest umieszczenie w mieszalnicy diod LED, co umożliwia łatwiejszą optyczną ocenę wymieszanego materiału. To, co dodatkowo wyróżnia nagrodzone urządzenie, to fakt, że jest ono sterowane za sprawą nowego panelu dotykowego z wbudowanym interfejsem USB oraz Ethernet. Stojak panelu umożliwia wygodne ustawienie kąta obsługi sterowania.Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A