Droga do cyfryzacji - Dni Technologii Arburg

Droga do cyfryzacji - Dni…

Tegoroczna edycja Dni Technologii firmy Arburg odbędzie się w dniach 13 - 16 marca br. w siedzibie firmy w Lossburgu (Niemcy). W tym roku uwagę zaproszonych gości Arburg chce skupić na "Road to Digitalisation". Oferta cyfrowych produktów i usług zostanie przedstawiona na Arenie Efektywności. Na odwiedzających czeka także ponad 50 eksponatów i aplikacji, referaty ekspertów, zwiedzanie zakładu i rozmowy indywidualne.

W 1999 roku Dni Technologii w Lossburgu świętowały swoją premierę, a obecnie są uważane na całym świecie za wyjątkowe wydarzenie branżowe. Do tej pory we wszystkich edycjach Dni wzięło udział ponad 88 000 specjalistów z ponad 50 państw.

Każdego roku Dni Technologii zachęcają odwiedzających ponad 50 eksponatami, wykładami ekspertów i możliwością zajrzenia "za kulisy" procesów w firmie Arburg. Szczególną popularnością cieszy się, wprowadzona w 2013 roku, Arena Efektywności, która prezentuje przyszłościowe zagadnienia w praktyczny sposób.

Podczas tegorocznych Dni Technologii uwaga skupiona będzie  na "Road to Digitalisation". Zagadnienie cyfryzacji odnosi się do całej firmy: począwszy od centrum obsługi klientów, poprzez arenę efektywności aż po usługi serwisowe i rozwiązania "pod klucz". Różne obszary dostarczają odwiedzającym idee dotyczące drogi do przyszłościowej, połączonej w sieć komputerową i wydajnej produkcji tworzyw sztucznych.

Prezentacja obejmie m. in.:

  • wtryskarkę Allrounder "Ready for Digitalisation",
  • pakiety pomocy dla aktywnego wsparcia operatora,
  • portal klienta marki Arburg jako rozwiązanie "w chmurze" dla cyfrowych usług,
  • zarządzenie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego (ALS) marki Arburg dla połączenia w sieć informatyczną,
  • system zdalnej kontroli danych (ARS) firmy Arburg dla szybkiego, wydajnego i bezpiecznego wsparcia online,
  • Predictive Maintenance dla usług konserwacji prewencyjnej,
  • Condition Monitoring dla regularnej rejestracji stanu maszyny,
  • potencjały systemu Augmented Reality i Virtual Reality (rzeczywistości rozszerzonej - AR, rzeczywistości wirtualnej - VR),
  • przegląd złączy i ich znaczenie dla cyfryzacji,
  • układ sterujący Gestica jako przyszłościowe rozwiązanie.

Podczas marcowych Dni Technologii odwiedzający będą mogli "na żywo" zapoznać się z ponad 50 eksponatami - między innymi z bogatą ofertą maszyn, zastosowań i techniki procesowej. Spośród wszystkich eksponatów najważniejsze jest zagadnienie cyfryzacji, np. wszystkie wtryskarki Allrounder są "gotowe na nadejście cyfryzacji". Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z nowościami, trendami oraz różnymi zastosowaniami i rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb określonych branż.

Referaty ekspertów - informacje z pierwszej ręki

W trakcie wykładów specjaliści, reprezentujący różne branże, przedstawią aktualne tendencje w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przygotowano ciekawe wykłady dotyczące zagadnień związanych m. in. z  cyfryzacją, branżą motoryzacyjną, opakowaniową i urządzeniami  300-3X.

Cyfrowa transformacja to kompleksowy proces zmian we wszystkich obszarach działania danej firmy. Arburg opiera swoje działania na trzech filarach - Smart Machine, Smart Production i Smart Services. Przedmiotem wykładu będzie zaprezentowanie obszernej oferty produktów, będącej w posiadaniu firmy oraz omówienie drogi do cyfryzacji.

Przemysł motoryzacyjny to prekursor innowacyjnych produktów i procesów produkcji w przemyśle przetwarzania tworzyw sztucznych. Celem spełnienia pojawiających się wymogów przemysł ten potrzebuje wysoce automatycznych i jednocześnie elastycznych gniazd produkcyjnych. Wykład dotyczący tego zagadnienia zaprezentuje aktualne wyzwania i przedstawi potencjały zakresu wydajności firmy na podstawie konkretnych przykładów.

Podczas produkcji opakowań wykonywanych w technologii wtrysku w centrum uwagi znajduje się najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z zachowaniem niezmiennie wysokiej jakości części. Aby sprostać tym wymaganiom, Arburg oferuje własną, dopasowaną technologię maszynową dla maksymalnej wydajności produkcyjnej. Przedmiotem wykładu będzie wyjaśnienie, jaką wartość dodaną i korzyści oferuje technologia maszyn z górnej półki oraz jak technologia ta przyczynia się do wzrostu efektywności produkcyjnej.

Nowe urządzenie 300-3X tworzy nowe możliwości dla przemysłowej produkcji addytywnej. W zależności od wymagań maszyny freeformer są dostępne w różnych wielkościach z dwoma lub trzema jednostkami dozującymi. W trakcie wykładu będzie można zapoznać się  z aktualnym stanem techniki i przykładami produkcji elementów funkcyjnych.

JL

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233