Dyspenser UltimusPlus marki Nordson EFD to wyższy poziom sterowania procesem

Dyspenser UltimusPlus marki…

Nordson EFD, spółka należąca do Nordson (NASDAQ: NDSN), czołowy światowy producent precyzyjnych systemów dozowania płynów, wprowadza na rynek UltimusPlus – wiodący w branży pneumatyczny dyspenser płynów z funkcjami oszczędzania czasu, które zwiększają wydajność produkcji, a jednocześnie umożliwiają osiąganie bardzo dokładnych, powtarzalnych wyników dozowania w takich dziedzinach, jak nauki przyrodnicze, elektronika, produkcja dóbr konsumpcyjnych i branża motoryzacyjna.

Nowy dyspenser to udoskonalona wersja istniejących niezawodnych dyspenserów płynów Nordson EFD, wyposażona w intuicyjny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który bardzo ułatwia szybką nawigację w menu i nastawę dyspensera. Pełna blokada wprowadzanych przez operatora ustawień czasu, ciśnienia i podciśnienia wyklucza ewentualne niespójności spowodowane przez zmienne preferencje poszczególnych operatorów. 

Opcjonalny czytnik kodów kreskowych przyspiesza produkcję, umożliwiając użytkownikom przełączanie między maks. 16 programami dozowania bez konieczności dotykania ekranu. Funkcji tej można również użyć, aby skompensować spadek dawki w miarę zmniejszania się ilości płynu w strzykawce. 

Dyspenser dysponuje funkcją elektronicznej regulacji ciśnienia, przeznaczoną do dozowania płynów o małej i dużej lepkości, takich jak rozpuszczalniki, grunty, powłoki hydrofobowe, kleje, oleje, smary, żywice epoksydowe, silikony, uszczelniacze, kleje sieciowane za pomocą UV, i pasty dozujące, np. pasta lutownicza SolderPlus, i charakteryzuje się znaczną powtarzalnością dozowania.

Kompatybilność z Ethernetem ułatwia integrację UltimusPlus z koncepcjami Smart Factory, Przemysłu 4.0, przemysłowym internetem przedmiotów i technologią komunikacji między urządzeniami M2M. Umożliwia to inicjowanie cyklu dozowania przez centralny sterownik PLC w ramach dużych, zintegrowanych operacji. 

Cyfrowy rejestrator dozowania UltimusPlus automatycznie zapisuje parametry dozowania oraz datę, dzień i godzinę każdego cyklu dozowania oraz kody kreskowe, by dokumentacja sterowania procesem spełniała wymogi FDA i innych regulacji dotyczących urządzeń medycznych. 

Wyjątkowa funkcja trybu uśpienia zmniejsza pobór mocy i sposób eksploatacji sprężarki, przyczyniając się do ograniczania śladu węglowego, a także redukcji kosztów operacyjnych zakładów na całym świecie. 


Czytaj więcej: