Dyspersyjny proszek lateksowy - Rhoximat® UP

Dyspersyjny proszek lateksowy…
Firma Rhodia Performance Coatings & Services (eks-PPMC) podbudowana pierwszymi sukcesami handlowymi wprowadzonego na rynek w roku 2003 dyspersyjnego proszku lateksowego nowej generacji, wchodzącego w skład gamy Rhoximat® UP, prezentuje teraz nowy produkt o nazwie Rhoximat® UP 620 E.

Rhoximat® UP 620 E posiada wyjątkowe właściwości pozwalające znacząco polepszyć czas otwarty oraz elastyczność wysokowydajnych zapraw klejowych klas C2TE i C2ES1. Wraz z gamą Rhoximat® UP, Rhodia Performance Coatings & Services wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów tych produktów w zakresie nowych standardów europejskich w ochronie środowiska.


Oparty na innowacyjnej technologii, która pozwala uniknąć stosowania rozpuszczalnika i plastyfikatora, Rhoximat® UP 620 E jest w pełni zgodny ze zmieniającymi się obecnie europejskimi przepisami w dziedzinie ochrony środowiska.

Wywodząca się z tej technologii gama Rhoximat® UP pozwala uzyskać parametry przyczepności wyższe niż w przypadku tradycyjnych produktów. Te zalety są szczególnie cenne dla najważniejszego z zastosowań, jakim są zaprawy klejowe do płytek ceramicznych.

Dzięki gamie Rhoximat® UP, Rhodia mogła zająć wyjątkową pozycję na rynku, oferując swoim klientom skuteczne rozwiązania (doskonała przyczepność i uniwersalny charakter) dla rynku zapraw klejowych do płytek ceramicznych, a także do wielu innych zastosowań.

Pierwszym produktem gamy, która w roku 2003 została wprowadzona na rynek, był Rhoximat® UP 600 B, opracowany dla zapraw klejowych klas C1 i C2 (zgodnie z europejską normą EN 12004). Nadaje on zaprawom wyjątkową przyczepność do podłoża nawet w trudnych warunkach (temperatura i wilgotność). Jako produkt uniwersalny, jest on skuteczny również w innych zastosowaniach, takich jak zaprawy do fugowania lub tynki gipsowe.

W dniach od 26 do 28 kwietnia 2005 firma Rhodia Performance Coatings & Services obecna będzie na targach European Coatings Show w Norymberdze (stoisko 529, hala 1).

# # #
Rhodia PPMC, będąca filią światowego koncernu Rhodia wytwarzającego środki chemiczne specjalnego zastosowania, 1 stycznia 2005 stała się firmą Rhodia Performance Coatings & Services. Zmiana ta została podyktowana chęcią uproszczenia struktury i stworzenia bardziej przejrzystego podziału na poszczególne rynki.

Rhodia Performance Coatings & Sevices oferuje producentom zapraw klejowych szeroką gamę poprawiających parametry zapraw dodatków, sprzedawanych pod marką Rhoximat®. Są one stosowane zwłaszcza do produkcji zapraw specjalnych, betonu i klejów do dachówek oraz do utwardzania i ochrony powierzchni. Gamy te są stale wzbogacane o nowe produkty, odpowiadające wymogom producentów powłok w zakresie poprawy ich parametrów oraz ochrony środowiska.

Zatrudniająca 20 000 pracowników na całym świecie firma Rhodia osiągnęła w roku 2004 obroty w wysokości 5 281 milionów euro. Grupa notowana jest na giełdach w Paryżu i Nowym Jorku.

Bliższych informacji udziela:
Mme Christine ALVIM
Tel. +33 1 53 56 51 78
christine.alvim@eu.rhodia.com
www.rhodia-pcs.com

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 896