ELIX Polymers dołącza do Styrenics Circular Solutions

ELIX Polymers dołącza do Styrenics…

Styrenics Circular Solutions (SCS) to wspólna inicjatywa branżowa mająca na celu zwiększenie obiegu zamkniętego styrenów. Jej przedstawiciele poinformowali dzisiaj o przyjęciu do grona członków SCS firmy ELIX Polymers.

ELIX Polymers, wiodący europejski producent żywic i pochodnych ABS dołączył tym samym do obecnych członków SCS, firm COEXPAN, INEOS Styrolution, Repsol, Total, Trinseo i Versalis (Eni).

- Cieszymy się, że SCS kontynuuje budowanie sojuszu wokół całego łańcucha wartości i serdecznie witamy ELIX Polymers, wiodącego producenta ABS. Dynamicznie rozpoczynamy rok 2020, licząc na dalszy rozwój innowacyjnych technologii recyklingu styrenów do zastosowań wysokiej jakości, nawet tych przeznaczonych do kontaktu z żywnością - powiedział Nicolas Joly, prezes SCS.

- Jako producent oferujący szeroką gamę rozwiązań w zakresie materiałów ABS w branży medycznej, motoryzacyjnej, AGD i elektronicznej, ELIX Polymers jest w pełni zaangażowany w realizację wizji SCS polegającej na wykorzystaniu unikalnej zdolności styrenów do recyklingu. Członkostwo w SCS będzie kamieniem węgielnym naszej strategii gospodarki o obiegu zamkniętym - podkreślił David Castañeda, CEO ELIX Polymers.

Styrenics Circular Solutions to, powstała w grudniu 2018 r., wspólna inicjatywa branżowa mająca na celu zwiększenie obiegu zamkniętego styrenów. Celem inicjatywy jest zaangażowanie całego łańcucha wartości w rozwój nowych technologii i rozwiązań w zakresie recyklingu.

W ramach inicjatywy powołano trzy grupy robocze, z których pierwsza zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii w celu recyklingu styrenów z powrotem do wysokiej jakości aplikacji, nawet w kontakcie z żywnością. Druga zajmuje się technologiami sortowania, zaś trzecia realizuje cele z zakresu komunikacji, jej zadaniem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej potencjału styrenów.

styrenics-circular-solutions

Zdjęcie: Styrenics Circular SolutionsReportaże

Forum