Ekologicznie o tworzywach na Plastpolu

Ekologicznie o tworzywach… Celem wystawy "Ekologicznie o tworzywach sztucznych na targach Plastpol 2014", której organizatorami są Fundacja PlasticsEurope Polska i Targi Kielce, jest przekazanie podstawowych informacji na temat pozytywnej roli tworzyw sztucznych i ich znaczenia w zrównoważonym rozwoju. Prezentacja umiejscowiona w hali E kieleckiego kompleksu wystawienniczego przedstawia także przykłady działań przemysłu tworzyw sztucznych w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Współcześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowanie zaawansowanych technologicznie społeczeństw bez tworzyw sztucznych. Jednak wiedza na temat faktycznej pozytywnej roli tych materiałów w racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi, w ochronie klimatu i w oszczędzaniu energii nie jest powszechna – tworzywa sztuczne niesłusznie są często postrzegane jako materiał nieekologiczny.

Plakaty zaprezentowane przez organizatorów wystawy w syntetyczny sposób obrazują główny przekaz prezentacji - tworzywa sztuczne to niezastąpione materiały, które odgrywają kluczową rolę w zaspokajaniu potrzeb współczesnego społeczeństwa, a stosowanie tych materiałów przynosi korzyści na każdym etapie cyklu życia produktu. Targi Plastpol to doskonałe miejsce, aby przedstawić te fakty.

- Z naszej wystawy dowiedzieć się można m.in. ile energii oszczędza odpowiednia izolacja budynku, dlaczego opakowania z tworzyw sztucznych to najrozsądniejszy wybór także dla środowiska i dlaczego odpady tworzyw sztucznych nie powinny trafiać na wysypisko - powiedział Kazimierz Borkowski, dyrektor zarządzający PlasticsEurope Polska. - Te argumenty każdy przedstawiciel branży tworzyw sztucznych powinien znać po to, aby umieć przeciwstawić się obiegowym opiniom niesłusznie piętnującym tworzywa sztuczne jako niekorzystne dla środowiska. Po obejrzeniu wystawy każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz i wygrać gadżety ekologiczne ufundowane przez Fundację PlasticsEurope Polska.

Czytaj więcej: