Ekskluzywna prezentacja serii w pełni elektrycznych wtryskarek IntElect na targach Fakuma 2023

Nieograniczone możliwości automatyzacji

W ramach ciągłego poszerzania kompetencji firmy w zakresie integracji i automatyzacji, robotyka będzie dominować na głównym stoisku Sumitomo (SHI) Demag, a także na czterech stoiskach partnerskich.

Koncentrując się na „Easy Automation”, seria SAM-C, obejmująca kartezjańskiego robota handle&box SAM-C5, a także rozwiązanie handle&place SAM-C3, będzie zademonstrowane na targach Fakuma z podkreśleniem ich kompaktowych rozmiarów.

Dowodem tego będzie w pełni zautomatyzowane gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce IntElect 75. Produkując 25-gramowe suwmiarki co 22 sekundy przy użyciu formy 2+2 i polistyrenu firmy Ineos, robot liniowy SAM-C5 „handle&box” zaprezentuje użytkownikom wydajne funkcje obsługi i w pełni zintegrowane sterowanie robotem. W skład tego gniazda wchodzi system magazynowania i taśmociąg z buforem i zintegrowaną jednostką pakującą, przeznaczoną do transportu kontenerów przemysłowych o standardowych rozmiarach. Każdy element został zaprojektowany przez ekspertów Sumitomo (SHI) Demag w dziedzinie automatyzacji.

dema-21017-3d-rendering-roboter-sam-c-3840x2160px-front-cmyk

Kolejna maszyna IntElect 75 na głównym stoisku zademonstruje możliwości handle&place robota SAM-C3. W połączeniu z taśmociągiem i młynem do wlewków, każdy element procesu produkcji jest zabudowany w gnieździe produkcyjnym niewielkich rozmiarów. Na tej ekspozycji będą nieprzerwanie produkowane dwie pokrywki konsumenckie wykonane z polietylenu o dużej gęstości, dostarczone przez Grupę MOL. Podczas 25-sekundowego cyklu do każdego z dwóch gniazd formy wtryskiwane są 32 gramy materiału, a kartezjańska pionowa oś teleskopowa wyjmuje części i umieszcza je na zabudowanym taśmociągu.

Indywidualne projekty automatyzacji dopasowane do aplikacji

Wychodząc naprzeciw bardziej złożonym i specyficznym wymaganiom branżowym, Sumitomo (SHI) Demag w dalszym ciągu współpracuje z wieloma partnerami z branży i automatyzacji – ekspertami w swoich dziedzinach.

Kolejne dwie ekspozycje oparte na serii IntElect uzupełniają spersonalizowaną i zautomatyzowaną linię na targach Fakuma. Na stoisku firmy Sepro (hala A1, stoisko 1203), na wtryskarce IntElect S 130/520-460 co 4 sekundy będą produkowane cztery kubki z polipropylenu Grupy MOL. Usuwaniem i przenoszeniem każdego detalu z 4-gniazdowej formy dostarczonej przez Kebo zajmuje się wielozadaniowy szybki robot liniowy marki Sepro.

Producentom wyrobów medycznych zaleca się odwiedzenie kompaktowej produkcji na stoisku Hekuma (hala A7, stoisko 7202). Pełny pakiet medyczny prezentuje kompetencje firmy Sumitomo (SHI) Demag w zakresie wytwarzania mikrokomponentów o wyjątkowo wąskiej tolerancji w dużych ilościach i z największą szybkością. Wykorzystując technologię dynamicznego napędu bezpośredniego w pomieszczeniu czystym i maszynę IntElect S 100/470-250 zgodną z GMP, odwiedzający mogą zobaczyć, jak 32 idealnie proste końcówki do pipet są produkowane, wyjmowane i umieszczane w odpowiednich stojakach w czasie krótszym niż 5 sekund. Forma Schöttli z 32 gniazdami gwarantuje, że 9 gramów materiału polipropylenowego równomiernie wypełnia każde gniazdo, a 6-osiowy system chwytaków HEKUtip opracowany przez firmę Hekuma automatyzuje proces wyjmowania z formy i kontrolę jakości.