Ekstremalne testy przewodów sterowania firmy igus

Ekstremalne testy przewodów… Przewód sterowania CF98.05.04 firmy igus poddany został badaniom obejmującym 600 równoległych testów przeprowadzonych w laboratorium producenta. Przewód chainflex wytrzymał ponad 138 mln podwójnych cykli ruchu przy promieniu 18 mm (3,2 x średnica).

Eksperymenty odbywały się w laboratorium testowym o powierzchni 1750 m kw. służącym do badania przewodów elastycznych. Testuje się w nim aplikacje o dużej liczbie cykli i dużych prędkościach i przyspieszeniach w trudnych warunkach pracy. Takie produkty wymagają przeprowadzenia szczegółowych badań, pozwalających na uzyskanie sprawdzonych systemów kabli, łożysk ślizgowych i systemów liniowych.

Rocznie igus przeprowadza ponad 2 tys. testów dla prowadników E-Chain i kabli oraz ponad 5 tys. testów dla łożysk. Centralnym punktem badań jest sprawdzanie wytrzymałości na siły rozciągające i ścinające, współczynniki tarcia, zużycie, siły napędu i ścieralność przy różnych warunkach pracy i prędkościach. W laboratorium określa się również wpływ takich czynników, jak brud, warunki atmosferyczne oraz uderzenia.

Czytaj więcej:
Kable 17
Testy 11
Polimery 158

brak
 

Producent prowadników kablowych, przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska

Reportaże

Forum