Elastyczne aseptyczne rozwiązanie dla butelek PET marki Sidel

Elastyczne aseptyczne rozwiązanie…

Czołowy japoński producent napojów, Sangaria, od ponad dziewięciu lat mocno polega na firmie Sidel jako swoim partnerze. Aby zwiększyć elastyczność swojej produkcji, firma po raz kolejny zwróciła się do swojego niezawodnego dostawcy, w celu zakupienia Versatile Sidel Aseptic Combi Predis do obsługi aseptycznych napojów gazowanych i niegazowanych w butelkach PET, w ramach tej samej linii. Ta inwestycja pomoże również firmie Sangaria w rozbudowywaniu swojego portfolio produkcyjnego w przyszłości.

Lokalna, szybko starzejąca się baza konsumentów w Japonii ma coraz wyższą świadomość dotyczącą dbania o zdrowie. Sprawia to, że producenci żywności i napojów muszą kłaść coraz większy nacisk na wprowadzanie nowych produktów oferujących wartość dodaną oraz wymaga od nich starannego dostosowywania istniejących produktów do konkretnych potrzeb i oczekiwań związanych ze zdrowiem oraz funkcjonalnością opakowań. Oprócz tego, przewiduje się silny rozwój premiumizacji na tym rynku.

Według Global Data 2020, wody wzbogacane i smakowe, a także herbata i napoje energetyzujące są najlepiej radzącymi sobie na rynku napojami w Japonii - z prognozowanym wzrostem udziału również w nadchodzących latach. Sezonowość, jako kluczowy czynnik zakupowy, odgrywa istotną rolę rynkową w przypadku tych napojów, gdyż woda gazowana jest szczególnie preferowana latem, natomiast zimą bardziej popularna jest zielona herbata i kawa. Z tego powodu Sangaria nieustannie wprowadza innowacje, aby zróżnicować portfolio swoich napojów, obejmujące wiele marek napojów bezalkoholowych wzbogaconych witaminami, w prezentacji których kładzie się nacisk na ich właściwości zdrowotne. Motto firmy - ''Sangaria: zawsze na tropie naturalnych napojów'' - doskonale podsumowuje tę strategię biznesową.

Pełne zaufanie do firmy Sidel w kwestii aseptyki

Początkowo Sangaria wykorzystywała technologie napełniania na gorąco do produkcji swoich bardziej wrażliwych napojów, takich jak zielone herbaty i soki. Kiedy firma zdecydowała się zwiększyć wolumen sprzedaży wprowadzając do oferty produkty mleczne w roku 2011, przejście na aseptyczną produkcję PET było lepszą opcją. Z powodu tego strategicznego kroku, Sangaria zwróciła się do firmy Sidel. Dyrektor generalny firmy Sangaria, Ishiyama san, był osobiście zaangażowany w tę decyzję i odwiedził różnych klientów firmy Sidel prowadzących działalność w segmencie produkcji napojów aseptycznych; szybko zrozumiał zalety bezpiecznej i prostej technologii sterylizacji preform na sucho firmy Sidel, której niezawodność została już potwierdzona na całym świecie.

Sangaria była pierwszą japońską firmą produkującą napoje, która zakupiła Aseptic Combi Predis - zintegrowane aseptyczne rozwiązanie BFS (formuj-napełnij-zgrzej) wraz ze sterylizacją preform na sucho firmy Sidel. Wskazuje to na pionierskiego ducha firmy, poszukującej innowacyjnych technologii, aby wyróżnić się na tle konkurencji i wyprzedzić ją na rynku. 

Duża elastyczność dla spełniania obecnych i przyszłych potrzeb rynku

Głównym celem firmy Sangaria była inwestycja w nową aseptyczną linię do pakowania PET w celu produkcji wód gazowanych, gazowanych napojów bezalkoholowych oraz napojów niegazowanych, jednocześnie zapewniając elastyczność produkcji dla nowych produktów wprowadzanych na rynek w przyszłości. Ponieważ rynek napojów gazowanych, w tym wód gazowanych i zielonej herbaty, bardzo szybko rozwija się w Japonii, firma Sangaria szukała sposobu na zwiększenie swojej zdolności produkcyjnej. Dzięki Sidel Versatile Aseptic Combi Predis, udało jej się zwiększyć swoją zdolność do aseptycznej produkcji napojów niegazowanych oraz gazowanych napojów bezalkoholowych w butelkach PET na tej samej linii. Umożliwia to zwiększoną elastyczność produkcji dzięki temu samemu magnetycznemu zaworowi napełniającemu do aseptycznej obsługi wszystkich wrażliwych produktów o niskiej i wysokiej kwasowości - bez konieczności zmieniania zaworu - jednocześnie zapewniając niezawodność i integralność produktu. Sangaria może teraz obsługiwać różnorodne produkty na bazie mleka oraz zieloną herbatę Barley - wcześniej butelkowaną na liniach do napełniania na gorąco - a także zdrową wodę gazowaną w opakowaniach 500 ml i 1 l. Dzięki nowej linii rozlewniczej, firma Sangaria produkuje butelki 500 ml z prędkością 24 000 butelek na godzinę. Elastyczność produkcji jest również zwiększona dzięki beznarzędziowej zmianie formy - Bottle Switch - która umożliwia bardzo szybkie działania interwencyjne.

vcsprasset-3534731-689219-0e94edaf-1aaa-4b46-86ca-bd74c4917d0d-0

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland