Elesa+Ganter wprowadza nowe zapięcia

Elesa+Ganter wprowadza nowe…
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zapięć o nowe modele poszerzające zakres zastosowań tej grupy produktowej. Nowe produkty noszą oznaczenia TLM, TLN, TLL i TLP. Charakteryzują się przede wszystkim różną funkcjonalnością, która umożliwia dopasowanie odpowiedniego typu zapięcia do konstrukcji i sposobu działania zamknięć osłon, drzwi, zabudów itp. Nowe zapięcia Elesa+Ganter przeznaczone są głównie do aplikacji, w których wymagana jest szczelność, sztywność lub/oraz możliwość eliminacji drgań spinanych elementów.

Modele TLM i TLN charakteryzują się większymi siłami przytrzymania - odpowiednio 1500N i 1000N. Ich zasadnicze przeznaczenie to zabudowy pojazdów i maszyn, których pracy towarzyszą drgania. Zapięcia TLL i TLP są przeznaczone do lżejszych aplikacji takich, jak lekkie osłony, czy pokrywy, np. skrzynki transportowe. Wartość siły przytrzymania dla modelu TLL to 200N, a dla modelu TLP to 400N.

Zapięcia serii TLM zbudowane są z dwóch podstawowych elementów - mechanizmu zapinającego, który posiada regulację siły zamknięcia oraz zaczepu. Sposób zapinania czyni je bardzo kompaktowymi i zawartymi, szczególnie w pozycji zamkniętej.

Zapięcia dostępne są w wykonaniach ze stali galwanizowanej lub nierdzewnej (AISI 304). Typ TLML posiada dodatkowo możliwość zabezpieczenia kłódką, co jest szczególnie przydatne w aplikacjach pracujących w miejscach ogólnodostępnych, np. w zabudowach pojazdów i maszyn drogowych.

Zapięcie TLM oraz typ TLML


Zapięcia TLN co do zasadniczej budowy i zasady działania odpowiadają prezentowanym powyżej TLM. Charakteryzują się jednak węższą budową, a co za tym idzie trochę mniejszą obciążalnością. Zapięcie występuje standardowo w wersji ze stali galwanizowanej, na specjalne życzenie możliwe jest wykonanie niklowane.

Zapięcie TLN


TLL to nowe zapięcia do najprostszych aplikacji, niewymagających dużych sił zamknięcia. Budowa opiera się na mechanizmie zamykającym, zintegrowanym z zapinką hakową wykonaną z drutu o średnicy 3,5mm. Standardowo dostępne są w wykonaniu ze stali galwanizowanej. Na specjalne życzenie mogą być również wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.

Zapięcie TLL


Zapięcie TLP jest zbudowane podobnie jak model TLL. Wyróżnia je inny kształt mechanizmu i wielkość (połowę mniejsze od poprzednika). Dostępne są wykonania ze stali galwanizowanej oraz, na specjalne życzenie, ze stali nierdzewnej AISI 304.

Zapięcie TLPbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska