Elesa+Ganter z nowymi uchwytami kasetowymi i łupinowymi

Elesa+Ganter z nowymi uchwytami…
Firma Elesa+Ganter wprowadza na rynek dwa nowe produkty: uchwyty kasetowe oraz uchwyty łupinowe.

Pierwsza nowość bazuje na wykorzystania wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Elesa opracowała bowiem uchwyty o innym niż dotychczas sposobie montażu.

Na czym polega istota tego produktu?

W przeciwieństwie do większości dostępnych uchwytów przemysłowych uchwyty kasetowe EPR montowane są wewnątrz zabudowy, umożliwiając swobodniejsze wykorzystanie przestrzeni wokół niej. Przeznaczone są do cienkościennych, przesuwanych, uchylanych bądź ściąganych elementów zabudów wykonanych ze stali lub tworzywa sztucznego. Uchwyty produkowane są w dwóch rozmiarach (90×50 i 120×95 mm) oraz dwóch różnych sposobach montażu: na zatrzask i przykręcane.

Wykonania z mocowaniem na zatrzask są jednoelementowe i składają się z korpusu z mechanizmem zatrzaskowym. Głównymi zaletami takiego rozwiązania są prostszy i tańszy montaż bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów i stosowania wkrętów, a także powstanie konstrukcji zapobiegającej gromadzeniu się nieczystości poprzez ergonomiczne kształty, brak zaślepki wkrętów.

Cechą charakteryzującą produkt jest też możliwość stosowania w środowiskach wymagających odporności na korozję. Wykonania są mocowane za pomocą wkrętów, są dwuelementowe i składają się z korpusu oraz zaślepki osłaniającej wkręty mocujące i występują w jednym rozmiarze (120×95 mm).

Głównymi zaletami takiego rozwiązania jest natomiast dostępność zaślepek w sześciu standardowych kolorach, co oznacza możliwość dopasowania się do koloru obudowy, a także większa obciążalność uchwytu, większy zakres tolerancji wykonania otworu.

Uchwyty serii EPR znajdują zastosowanie w cienkościennych zabudowach takich jak choćby drzwi, osłony, rewizje urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych oraz obudowy małych i średnich urządzeń podnoszonych, przesuwanych, przestawianych.

Standardowe uchwyty serii EPR poddawane są też modyfikacjom. Umożliwia to ich dopasowanie do wymagań danej aplikacji w zakresie innych kolorów uchwytu, wykonania wysokotemperaturowego, wykonania z tworzyw niepalnych, tworzyw elektrostatycznych oraz tworzyw bakteriobójczych.

Najwyższą klasę wykonania potwierdza też najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa przemysłowego „IF Produkt Design Avard 2007” przyznane uchwytom EPR przez „International Forum Design”, w Hanowerze.

Druga z nowości firmy Elesa+Ganter to uchwyt łupinowy. Nowe zunifikowane uchwyty łupinowe GN 430 zostały skonstruowane z myślą o jak najłatwiejszym dopasowaniu do różnych aplikacji, niezależnie od ich parametrów. Typowymi zastosowaniami nowych uchwytów są przesuwane bądź uchylne drzwi i osłony o konstrukcji z profili, z umieszczoną wewnątrz szybą lub siatką oraz meble warsztatowe, laboratoryjne.

Ze względu na specyfikę poszczególnych aplikacji uchwyty w nich stosowane różnią się wieloma parametrami: długością całkowitą, rozstawem otworów mocujących, ilością otworów mocujących, kolorem.

Uchwyt GN 430 składa się z aluminiowego korpusu w kształcie łupiny oraz dwóch zaślepek z poliamidu. Wykonywany ze specjalnie zaprojektowanego profilu aluminiowego korpus posiada rowek mocujący wzdłuż całej powierzchni podstawy. Umożliwia to mocowanie uchwytu dowolną ilością wkrętów i przy dowolnym rozstawie. Szeroki zakres standardowych długości pozwala na dopasowanie uchwytu do niemal każdej aplikacji. Ze względu na przemyślaną konstrukcję uchwyt ten jest łatwo modyfikowalny.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001.

Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów, m.in. - "International Forum Design Award", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska