Emsur z certyfikatami FSC

Emsur z certyfikatami FSC Fabryki firmy Emsur znajdujące się w Józefowie oraz w Alcala de Henares (Hiszpania) pozytywnie przeszły certyfikację Rady ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej (FSC-C135712 oraz FSC-C134232 ), co świadczy o stosowaniu przed firmę surowców pochodzących ze źródeł zgodnych z wytyczonymi standardami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi.

Rada ds. Zrównoważonej Gospodarki Leśnej opracowała i wdrożyła system certyfikacji w obszarach zarządzania gospodarką leśną oraz kontroli pochodzenia produktu. Łańcuch Kontroli Pochodzenia Produktu jest niezbędny dla firm, które chcą działać na rynkach w których ochrona środowiska i odpowiedzialność społeczna odgrywają ważną rolę. Obejmuje on każdy etap przetwarzania, przechowywania i transportu, gdzie przepływ do kolejnego etapu łańcucha dostaw jest związany ze zmianą własności materiałów lub produktów.

Certyfikacja FSC firmy Emsur oznacza jej stałe i aktywne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska, gwarantując Klientom Emsur używanie surowców pochodzących z certyfikowanych źródeł podczas produkcji elastycznych opakowań.

Firma Emsur jest oddziałem Grupy Lantero zajmującym się produkcją elastycznych opakowań stosowanych przede wszystkim w branży spożywczej. Są to zarówno opakowania drukowane z wykorzystaniem techniki rotograwiury, jak i fleksografii. Firma posiada 10 zakładów produkcyjnych: w Europie (Hiszpania, Francja i Polska) i Ameryce (Stany Zjednoczone, Meksyk i Argentyna).

Czytaj więcej: