European Bioplastics mianuje nowego szefa działu spraw unijnych w Brukseli

European Bioplastics mianuje…

European Bioplastics (EUBP), stowarzyszenie reprezentujące przemysł bioplastików w Europie, ma przyjemność poinformować o mianowaniu Roberto Ferrigno na stanowisko Head of EU Affairs. Objął on swoją posadę 1 stycznia 2023 r. i będzie miał siedzibę w Brukseli. Będzie również kierował nowym brukselskim biurem EUBP, które zostanie otwarte 1 lutego 2023 r.

European Bioplastics i jego członkowie z radością witają Roberto Ferrigno jako członka zespołu EUBP. Bioplastiki stają się coraz ważniejszym tematem w debacie dotyczącej wysiłków Unii Europejskiej na rzecz osiągnięcia ambitnych celów klimatycznych.

- Roberto doskonale pasuje do zespołu EUBP, do tej grupy sprawdzonych ekspertów, jeśli chodzi o tworzywa bio i kompostowalne - mówi Stefan Barot, przewodniczący EUBP - Już od dłuższego czasu pracuje w branży bioplastików i wnosi ze sobą wieloletnie doświadczenie w Brukseli. Nie mam wątpliwości, że jest on właściwą osobą do reprezentowania interesów naszej branży w stolicy Europy w tym kluczowym czasie - dodaje.

Od wielu lat Roberto Ferrigno współpracuje z wieloma różnymi podmiotami z sektora biogospodarki. Teraz cieszy się na podjęcie nowych wyzwań poprzez reprezentowanie branży bioplastików w Europie.

- To właściwy czas, aby dołączyć do EUBP. Zielony Ład i związane z nim inicjatywy stanowią wyjątkową okazję do osiągnięcia pełnego uznania dla bioplastików i ich roli w tworzeniu zasobowo wydajnej, przyjaznej dla klimatu gospodarki opartej na biosurowcach w Europie - mówi Ferrigno. Będzie on dbał o to, aby EUBP nadal odgrywało aktywną rolę w dyskusjach mających wpływ na sektor bioplastików, angażując się w kontakty z decydentami UE i szerszym gronem interesariuszy.

Przed dołączeniem do European Bioplastics, Roberto Ferrigno zajmował wysokie stanowiska w europejskich i międzynarodowych organizacjach oraz firmach, w tym w niezależnej globalnej sieci kampanii Greenpeace, organizacji pozarządowej World Wide Fund for Nature (WWF) oraz Weber Shandwick, wiodącej globalnej firmie public relations. Od wielu lat Ferrigno doradza również klientom jako konsultant prowadzący własną działalność gospodarczą.