Europejskie tournee wtryskarki e-mac

Europejskie tournee wtryskarki…
Firma Engel zamierza prezentować swój najnowszy sprzęt w czasie kolejnego objazdu po Europie. Prezentacje rozpoczęły się 12 lutego we francuskim Wissous, następnie ekipa Engel będzie wizytować Węgry, Czechy, Polskę i Niemcy.

Engel będzie prezentować w swoich filiach pełne możliwości urządzenia za pomocą dwóch zastosowań. Jednym z nich będzie produkcja obudowy złączy z wypełnionego włóknem szklanym PBT/ASA przy wykorzystaniu maszyny Engel e-mac 310/100 ze zintegrowanym robotem liniowym viper 6. Jako że złącza wkładane są po wtrysku, konkurencyjność w tym zastosowaniu jest zapewniana przez stabilność wymiarową.

Od wtrysku i dozowania do formowania i wyrzutu - wszystkie napędy w maszynie e-mac są serwoelektryczne. Dzięki temu wtryskarka odznacza się wysoką precyzją, stabilnością procesową oraz wydajnością. Napędy są sterowane przez nowoczesny system osiowy ze stabilizowanym obwodem pośrednim. Energia hamowania jest odzyskiwana i zwracana do systemu, co pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Synchroniczne ruchy osi napędowych zapewniają krótki czas cyklów, a przyspieszenie osi wtrysku osiąga wartość ponad 20 m/s².

W serii produkowane są maszyny w czterech rozmiarach z siłą docisku równą 50, 75, 100 i 180 ton. Dzięki zastosowanej w maszynach Engel jednostce kontrolnej CC 200, seria e-mac oferuje pełną modułowość i integrację technologii automatyki. Konstrukcja urządzenia jest zwarta i zaprojektowana z myślą o oszczędności miejsca w hali produkcyjnej.

Czytaj więcej: Wtryskarki 565