Fakuma uskrzydla branżę wtryskiwania

Fakuma uskrzydla branżę wtryskiwania…

Targi Fakuma 2021 były dla Engel pełnym sukcesem. - Pozytywne wydarzenia targowe, wskazują na wzrostowy trend gospodarczy i stymulują inwestycje w nowe technologie - podkreśla dr Christoph Steger, CSO grupy Engel na zakończenie branżowej imprezy w Friedrichshafen. - Nasi klienci korzystają z szansy, by wreszcie znów spotkać się osobiście i na żywo doświadczyć innowacji.

Pierwsza duża impreza stacjonarna po kryzysie w sektorze motoryzacyjnym i pandemii koronawirusa miała miejsce w doskonałym momencie. - Przemysł motoryzacyjny odrodziła się ze zdwojoną siłą, zatory inwestycyjne zostały rozładowane - mówi Steger. - Nawet jeśli pandemia koronawirusa ogranicza jeszcze niektóre osoby w podróżowaniu, to frekwencja na stoisku targowym Engel była wysoka. Przeprowadziliśmy wiele bardzo dobrych rozmów, dokończyliśmy liczne projekty i zainicjowaliśmy nowe.

Odwiedzający pochodzili z wszystkich sektorów. Obok przemysłu motoryzacyjnego, mocną reprezentację miały sektor techniki medycznej, opakowań i wtrysku technicznego.

engel-fakuma

Wykorzystanie pełnego potencjału maszyn

Duże zainteresowanie budziły przede wszystkim innowacyjne rozwiązania służące idei zrównoważonego rozwoju oraz dalsza cyfryzacja procesów produkcyjnych. Oba te tematy są ze sobą ściśle powiązane. - Cyfryzacja to nieodłączny element gospodarki obiegu zamkniętego - mówi Steger. - Inteligentne systemy asystenckie oraz systemy zsieciowane pomagają nam wykorzystywać pełen potencjał wtryskarek, zwiększać efektywność produkcji i ograniczać ślad węglowy. Było to wyraźnie widoczne na stoisku targowym Engel. W porównaniu do ostatnich targów Fakuma, stoisko targowe Engel powiększyło się. Dodatkową powierzchnię wykorzystano na prezentację produktów i rozwiązań cyfrowych.

Eksponaty maszyn również skupiały się wokół nowych możliwości w gospodarce obiegu zamkniętego. Na przykładzie produkcji monomateriałowych opakowań produktów spożywczych w technologii cienkościennej IML oraz produkcji pokrywek ochronnych z rozdrobnionych odpadów etykiet Engel zaprezentował zamknięty łańcuch procesowy dla polipropylenu. Jednocześnie  wtryskarka Engel e-speed 420 miała swoją światową premierę. - Hybrydowe, w pełni elektryczne wtryskarki wykorzystywane są w coraz liczniejszych zastosowaniach - Steger podkreśla światowy trend, którego odzwierciedleniem było stoisko targowe Engel. Ambitne zastosowania precyzyjne w ciągu pięciu dni targowych pokazały możliwości różnych hybrydowych i w pełni elektrycznych serii maszyn Engel.

obraz-2021-11-04-103213

Eksponaty maszyn nadal dostępne w wirtualnym showroomie

Kontakty osobiste i imprezy stacjonarne są i pozostaną ważne - Fakuma 2021 jest na to dowodem. Nawet jeśli pandemia pokazała, że formaty cyfrowe potrafią działać doskonale i oferować szereg korzyści w określonych obszarach. - Przyszłość będzie hybrydowa - zapowiada Christoph Steger. Dwa eksponaty, które Engel zaprezentował na miejscu w Friedrichshafen, - przykład produkcji końcowek pipet na całkowicie elektrycznej wtryskarce e-mac oraz produkcji mikrokomponentów z LSR na całkowicie elktrycznej, bezkolumnowej wtryskarce e-motion TL - będą dostępne w wirtualnym showroomie Engel jeszcze po zakończeniu imprezy. Łącznie wirtualna platforma oferuje ponad 20 eksponatów maszyn a dodatkowo zawiera specjalistyczne wykłady, Business Talks i wycieczki po zakładzie - niezależne od restrykcji w podróżowaniu i stref czasowych.


Czytaj więcej:
Targi 1261

Reportaże

Forum