Fanuc na targach ITM Industry Europe 2022

Niezawodne obrabiarki w nowych odsłonach

Ciekawe aplikacje będzie można zobaczyć również w sekcji obrabiarek, gdzie Fanuc przybliży swoje flagowe produkty, udoskonalane już od ponad 40 lat.
W sekcji robomaszyn będzie można przyjrzeć się najnowszej wersji centrum frezarskiego Robodrill DiB Plus i obejrzeć prezentację obrabiarki Robodrill w wersji Advanced (obróbka w 5-osiach), z wykorzystaniem stołu Heaberle. Warto wspomnieć, że robot Fanuc CRX-10iA/L obsługujący maszynę D21MiB5 zostanie zainstalowany na specjalnie zaprojektowanym stole od firmy Cobot Planet.

Aplikacją wartą szczególnego polecenia jest system produkcyjny stworzony we współpracy z firmą ZMK Automation. W jego ramach zaplanowano zrobotyzowane frezowanie personalizowanych podkładek z imionami i nazwiskami klientów. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego upominku po podejściu do stanowiska będą mogły zobaczyć - na ekranie HMI 22” - zaproszenie do wrzucenia wizytówki w celu uruchomienia procesu.  W kolejnym kroku system wizyjny zainstalowany na stanowisku rozpozna i pobierze dane z wizytówki i rozpocznie przygotowania do procesu produkcji osobistej podkładki. Robot pobierze podciśnieniowo przygotówkę z magazynu i położy na specjalnie do tego wykonanym stoliku. W dalszym etapie rozpocznie proces frezowania spersonalizowanej podkładki.

Prezentowane aplikacje udowodnią, że praca maszyn marki Fanuc zapewnia wysoką wydajność procesów obróbki, możliwość znacznego skrócenia cyklu produkcyjnego
i zanotowania związanych z tym oszczędności, a także możliwość uwolnienia pracowników, dotychczas obsługujących maszynę i skierowania ich do realizacji innych, bardziej istotnych z punktu widzenia produkcji zadań.

Inżynierowie firmy FANUC Polska przygotowali także pokazową aplikację przecinarki drutowej Robocut serii α-C600iC, przeprojektowanej pod względem budowy korpusu. Maszyna gwarantuje ograniczenie ryzyka odkształceń, znacznie wyższą stabilność i mniejsze zapotrzebowanie na powierzchnię hali. Niezawodne rozwiązanie stworzone z priorytetem uzyskania wyższej jakości i dokładności cięcia, a także zwiększonej niezawodności maszyny.

Rozwiązania dla Przemysłu 4.0.

Elementem wieńczącym wystawę Fanuc będą nowe rozwiązania CNC (FS 0i-TF Plus oraz FS 0i-MF), a także pakiety oprogramowania (MT Linki, ZDT) umożliwiające zdalne zarządzanie produkcją, gromadzenie danych z warstwy produkcyjnej, monitorowanie stanu maszyn produkcyjnych oraz prowadzenie diagnostyki predykcyjnej.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy firmy Fanuc!

hall-composing-white-bg-4

Reportaże

Forum