Fastener Poland - miejsce spotkań dla branży elementów złącznych

Fastener Poland - miejsce…

Polska branża przemysłowa ma powody do dumy. W 2018 roku krajowy eksport elementów złącznych wzrósł o 19% do wartości 1,8 miliarda złotych. Jest to największa dynamika wzrostu od 8 lat. Co zrobić, aby utrzymać ten poziom? Odpowiedź znajdziemy podczas Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland, które w dniach 8-9 października odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. 

W czym tkwi siła Targów Fastener Poland?

Jeszcze do niedawna nikt nie przypuszczał, że Kraków będzie postrzegany jako jedno z najważniejszych miejsc spotkań przedstawicieli branży elementów złącznych. Zmieniło się to dzięki Fastener Poland - jedynym takim targom w Europie Środkowo-Wschodniej, które ułatwiają kontakty z zagranicznymi kupcami. Podczas minionej edycji blisko 26% zwiedzających pochodziło zza granicy. Byli zainteresowani znalezieniem nowych dostawców w Polsce. To duża szansa dla wystawców Targów, którzy prezentują ofertę swoich firm. 

- Można szacować, że przy odrobinie wysiłku, polskie firmy z sektora elementów złącznych, mają potencjał na podwojenie eksportu w ciągu 4 lat. I nikogo taka ambitna prognoza nie powinna szokować, ponieważ w ciągu ostatnich piętnastu lat eksport elementów złącznych zwiększył się aż pięciokrotnie - twierdzi dr Marek Łangalis, redaktor naczelny magazynu Fastener. Nie należy jednak spoczywać na laurach. Pomimo, iż eksport elementów złącznych znajduje się na rekordowym poziomie, to wciąż istnieją możliwości dalszego rozwoju. Dlatego warto zarezerwować sobie dwa jesienne dni, aby przekonać się jakie korzyści daje udział w Targach Fastener Poland.

Polska liderem elementów złącznych

Oprócz eksportu, rośnie również rynek krajowego zużycia elementów złącznych. Wynosi on już 3,5 mld PLN, dzięki czemu Polska jest już 5 największym rynkiem wśród krajów Unii Europejskiej (z uwzględnieniem Wielkiej Brytanii). Co równie ważne w ciągu dwóch lat Polska może stać się 3 największym rynkiem, gdyż do Francji (4 miejsce) i Wielkiej Brytanii brakuje jej już tylko ok. 200 mln PLN, co przy obecnym trendzie (rosnące zużycie w Polsce, a stabilne w krajach Europy Zachodniej) może zająć właśnie dwa lata. Polscy przedsiębiorcy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na elementy złączne. To skutek coraz większej automatyzacji, przekładającej się na wydajność pracy. Targi Fastener Poland pokazują siłę branży, odpowiadając na jej z roku na rok rosnące potrzeby. 

Nowości i hity sprzedażowe

Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentuje się ponad 200 producentów i dystrybutorów maszyn, narzędzi oraz elementów złącznych z Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Malty, Niemiec, Polski, Słowenii, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Wśród nowości  zobaczymy m.in. śruby typu Kombi, stanowiące zintegrowany zespół śruby z podkładkami; profesjonalną prasę hydrauliczną ANS-618 do montażu elementów wciskanych typu PEM; kołki izolacyjne Smart, wkręt Astra Konfi z opatentowanym, gwiaździstym kształtem gwintu, główką stożkową z żeberkami frezującymi od spodu i częściowym gwintem; uniwersalne wkręty do drewna i konstrukcji drewnianych Hapax; kołki izolacyjne Smart S-IPT 8 i S-IPH 10 czy sprężynowe wkładki KATO bez zabieraka i blokad przeciw odkręceniu Advanex Lock One. 

Wiedza kluczem do sukcesu 

Podczas Targów odbędzie się Forum Elementów Złącznych. W prezentacji inauguracyjnej dr Marek Łangalis, redaktor naczelny Fastenera przedstawi wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród panelistów pojawią się specjaliści z Atotech Poland oraz Nord-Lock Poland. Kolejnym punktem w programie będzie IV Konferencja Forum Druku 3D organizowana przez Cadxpert. To najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych, a także technologii skanowania 3D oraz modelowania 3D.

Branża potrzebuje specjalistów

Targi to również idealne miejsce do realizacji planów i rozwoju zawodowego. To wyjątkowa szansa dla szukających nowych wyzwań zawodowych oraz - z drugie strony dla przedsiębiorców, którzy w jednym miejscu mają dostęp do kilku tysięcy wysokiej klasy specjalistów. - Polski rynek elementów złącznych wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, prawie w dwucyfrowym tempie. A jednocześnie napotyka na bariery wzrostu w postaci braku pracowników. I tu bardzo pomocne mogą być targi – to świetna okazja do znalezienia pracownika bądź podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Wszak w jednym miejscu spotyka się niemal cała branża - tak zapowiada Strefę Kariery dr Marek Łangalis, członek Rady Programowej Targów Fastener Poland.


Czytaj więcej:
Targi 1178

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska

Reportaże

Forum