FiberSatin - półmatowa nowość od Fiberlogy

FiberSatin - półmatowa nowość…

Fiberlogy, czołowy polski producent filamentów do druku 3D, zaprezentował swój nowy produkt. FiberSatin ma wyjątkowe własności estetyczne, które pozwalają osiągnąć w łatwy sposób imponujące wydruki 3D. Jego półmatowe wykończenie, redukujące efekt świecenia znany z tradycyjnego PLA, nadaje jednocześnie wrażenia zarezerwowane dotąd dla produktów klasy premium.

Fiberlogy FiberSatin cechuje się nie tylko niepowtarzalnym wyglądem, ale też unikalną teksturą, której delikatna chropowatość jest przyjemna w dotyku, a także ułatwia ukrycie warstw. Sprawia to, że model nie wygląda jak efekt druku 3D.

FiberSatin stanowi uzupełnienie produktów marki Fiberlogy w zakresie filamentów dedykowanych dla druku hobbystycznego oraz bazujących na estetyce wydruku. Do tej pory drukarze mogli korzystać na tym polu m.in. z FiberSilk, Mineral PLA oraz FiberWood.

fiberlogy-fibersatin-6

Nie bez znaczenia dla spodziewanej popularności FiberSatin jest fakt, że w użytku jest on równie prosty, jak tradycyjne PLA - i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Nowy filament doskonale sprawdzi się na posiadanych ustawieniach dla PLA. Potwierdzają to liczni Influencerzy znani m.in. z Instagrama, którzy w ramach beta-testów otrzymali materiał przed wypuszczeniem go na rynek. Pozytywne przyjęcie przez nich produktu oraz dostrzegany potencjał pozwalają sądzić, że szybko stanie się ulubionym wyborem wielu drukarzy 3D.

Jak drukować z Fiberlogy FiberSatin:

  • Temperatura druku: 200-230°C
  • Temperatura stołu: 50°C
  • Zamknięta komora: niewymagana
  • Nawiew: 75-100%
  • Prędkość druku >60 mm/s
  • Podłoże: PEI, szkło, taśma maskująca

FiberSatin oferowany będzie na początku w kolorach: Pearl, Black, Red, Blue, Green oraz Pink, jednak gama ta szybko będzie się powiększać. Sugerowane cena to 119 zł, ale w ramach promocji na start zostanie ona zmniejszona do 99 zł. Filament dostępny będzie poprzez dystrybutorów marki Fiberlogy.

fiberlogy-fibersatin-1

Czytaj więcej:
Druk 3D 228

Polski producent filamentów do druku 3D. Stworzona w 2016 roku marka od początku oferuje filament najwyższej jakości i konsekwentnie rozszerza swoją ofertę zarówno o filamenty techniczne jak i dedykowane hobbystom.

Polska