Firma Chr. Hansen wdraża technologie NiceLabel

Firma Chr. Hansen wdraża technologie…

Globalna firma biotechnologiczna, Chr. Hansen, wybrała NiceLabel, wiodącego światowego producenta oprogramowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, na dostawcę rozwiązania do zarządzania etykietami w sieci.

Chr. Hansen zajmuje się opracowywaniem i produkcją kultur bakteryjnych, enzymów, probiotyków i naturalnych barwników dla branży spożywczej, cukierniczej, branży napojów, suplementów diety i pasz zwierzęcych.

Założona w 1874 roku firma ma ponad 3000 pracowników w ponad 30 krajach, w tym dziesięciu zatrudnionych w biurze w Wielkiej Brytanii w Hungerford, w hrabstwie Berkshire. Produkty firmy trafiają do ponad miliarda konsumentów na całym świecie, co przekłada się na 3000 etykiet drukowanych każdego dnia, w 30 różnych lokalizacjach.

Dzięki uniwersalnym szablonom etykiet oraz technologii pozwalającej na tworzenie wariantów system zarządzania etykietami NiceLabel umożliwia firmie Chr. Hansen ograniczenie i konsolidację szablonów etykiet, usunięcie niespójności oraz usprawnienie przepływów pracy i procesu zapewnienia jakości podczas projektowania i drukowania etykiet.

- Działamy w branży nauk o życiu, co oznacza, że nasze procesy, w tym etykietowanie, muszą spełniać wytyczne Agencji Żywności i Leków (FDA) - opowiada Jens Berth, starszy kierownik projektów IT w Chr. Hansen.

- Musimy mieć pewność, że nasze warianty etykiet, odpowiadające gotowym etykietom produktów, są w pełni zatwierdzone przez naszych specjalistów ds. zapewnienia jakości oraz że nie można ich już zmienić po tym, jak zostaną utworzone. Umożliwia to technologia pozwalająca na tworzenie wariantów NiceLabel, dzięki której mogę być pewien, że każda etykieta jest w pełni zgodna z obowiązującymi przepisami.

Rozwiązanie NiceLabel może zostać zintegrowane z systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) SAP firmy Chr. Hansen przy użyciu pakietu SAP ABAP. Wbudowana funkcja zatwierdzania szablonów etykiet, z przepływem pracy umożliwiającym późniejsze publikowanie, pozwala na tworzenie etykiet w systemie NiceLabel i zatwierdzanie ich w systemie zarządzania dokumentacją NiceLabel (DMS). Informacje o etykietach są wysyłane do systemu SAP, tak aby w każdej partii zostały użyte prawidłowe szablony, warianty i wersje. Ponadto, jeśli użyta zostaje niezatwierdzona etykieta, system wygeneruje ostrzeżenie, zapewniając w ten sposób zgodność i identyfikowalność wszystkich wersji etykiet.

- Posiadanie aplikacji do drukowania w sieci pozwalającej nam na wydrukowanie etykiet z danego zadania, utworzonego wcześniej w systemie SAP, ma kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki pracujemy - firma ma setki pracowników w różnych krajach, którzy przez cały czas tworzą zamówienia w systemie SAP. Na dodatek, rozwiązanie NiceLabel pomaga nam ograniczyć liczbę wykorzystywanych szablonów, znacznie ułatwiając zarządzanie procesem i wykrywanie ewentualnych błędów - dodaje Berth.

 - Etykietowanie stanowi kluczowy proces w przedsiębiorstwie Chr. Hansen. Wykorzystywanie starych technologii może wiązać się z dużymi kosztami i kłopotliwymi procesami. Nasz system zarządzania etykietami pozwala firmie szybko osiągnąć najwyższe poziomy integracji przy znacznie niższych kosztach niż w dotychczas stosowanych metodach - mówi Miso Duplancic, dyrektor ds. zarządzania produktem w NiceLabel.

- Pakiet ABAP zapewnia zespołowi IT szybką integrację i krótszy czas osiągnięcia pierwszych korzyści. Jego członkowie nie muszą poświęcać kilku miesięcy na przeprowadzenie naprawdę ścisłej integracji.