Firma Druk-Pak uzyskała ważny certyfikat

Firma Druk-Pak z Aleksandrowa Kujawskiego została pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem, które działając na rynku opakowaniowym skierowanym na potrzeby branży farmaceutycznej, uzyskało certyfikat jakości ISO 15378.

Otrzymany przez spółkę certyfikat ISO 15378:2006 łączy wymagania systemu zarządzania jakością z wymaganiami Dobrych Praktyk w zakresie projektowania, produkcji, dostaw materiałów do opakowań dla produktów farmaceutycznych. Obejmuje takie aspekty działalności jak: projektowanie, produkcję i sprzedaż wielobarwnych opakowań z tektury litej i mikrofalowej oraz papierowych etykiet i ulotek dla przemysłu famaceutycznego, wyrobów medycznych i dla branży rolnej i spożywczej. Jego ważność przewidziano do 10 stycznia 2011 r.

Tym samym Druk-Pak stał się pierwszą firmą, produkującą w Polsce opakowania dla farmacji i branży spożywczej, która świadczy usługi zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie jakości i bezpieczeństwa produkcji.

- Dostosowanie naszego przedsiębiorstwa do opracowanej z udziałem ekspertów sektora farmaceutycznego normy ISO 15 378 łączącej wymagania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2000 z wymaganiami Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP) zakończyło pierwszy etap podejmowanych przez nas działań, by jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów zarówno w zakresie jakości produktów, jak i transparentności procesów ich wytwarzania - tłumaczy Paweł Kalbarczyk, prezes zarządu firmy Druk-Pak. - Współpracujemy przede wszystkim z producentami leków. Posiadanie certyfikatu ISO 15378 stanowi istotną przewagę konkurencyjną w szczególności, że jego wdrożenie było odpowiedzią spółki na zapotrzebowanie większości klientów. Nie ukrywamy, że bycie pionierem w tym zakresie daje nam ogromną szansę na zwiększenie udziału w rynku opakowań leków.

Druk-Pak jest aktualnie jednym z największych w naszym kraju producentów opakowań z tektury litej. Dysponuje trzema nowoczesnymi, doskonale wyposażonymi liniami technologicznymi, które pozwalają mu na wykonanie 450 mln opakowań rocznie. Do grona jego klientów należą m.in. takie firmy jak: Polfa Pabianice, Polfa Warszawa, Philips Pabianice, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Harper Hygienics.

Czytaj więcej: Jakość 54 Opakowania 1108