Firma Nongfu Spring wybiera suchą sterylizację preform firmy Sidel

Firma Nongfu Spring wybiera…

Najnowsze dodatki Nongfu Spring w jej portfolio napojów wymagały hiper-elastycznego i bezpiecznego rozwiązania aseptycznego, zdolnego do przetwarzania niegazowanych i gazowanych produktów o wysokiej i niskiej zawartości kwasów w opakowaniach PET, a jednocześnie umożliwiającego tworzenie wyjątkowych projektów butelek. Mając za sobą cztery dekady wspierania na całym świecie producentów napojów bez konserwantów, firma Sidel niedawno zaprojektowała i zainstalowała kompletną aseptyczną linię pakującą, włączając do niej Versatile Aseptic Combi Predis. Linia ta pomogła wiodącemu chińskiemu producentowi napojów dokonać przełomu na krajowym rynku w postaci gazowanych napojów gotowych do spożycia (RTD - Ready-to-Drink), aseptycznie butelkowanych w opakowania PET.

Założona w 1996 roku w Hangzhou, firma Nongfu Spring Co Ltd. (Nongfu Spring) jest jednym z kluczowych graczy na rynku napojów bezalkoholowych w Chinach, utrzymując pozycję lidera na rynku wód butelkowanych przez ostatnich osiem lat. Firma butelkuje nie tylko wysokiej jakości naturalną wodę pitną, ale także soki warzywne i owocowe, napoje funkcjonalne, herbaty i inne wysokiej jakości napoje bezalkoholowe – w tym roślinne jogurty proteinowe, wodę premium dla osób starszych oraz wodę witaminową. Jej silny nacisk na innowacje i pozycjonowanie jako marki premium przyczynia się do stałego wzrostu bazy klientów, nawet w kategoriach napojów. 

Popularność herbaty i kawy RTD firmy Nongfu Spring odzwierciedla rozległy istotny trend wśród chińskich konsumentów, ponieważ wykazują oni stale rosnące zainteresowanie zdrowszymi produktami, które albo nie zawierają cukru, albo zawierają składniki funkcjonalne. Dzięki swojej innowacyjnej ofercie, firma Nongfu Spring jako pierwsza w Chinach wprowadza na rynek musującą herbatę, soki, kawę itp., które są aseptycznie pakowane w PET, oraz z powodzeniem obsługuje te rynki, które oferują obiecujące możliwości sprzedaży.

Dostawcy zorientowani na innowacje mają kluczowe znaczenie dla graczy na rynku napojów premium

Firma Nongfu Spring oferuje chińskim konsumentom wysokiej jakości, unikalne propozycje produktów – począwszy od projektów butelek aż po jakość napojów i ich receptury, a także ma na celu coroczne wzbogacanie swojego portfolio produktów. Firma Sidel może więc pomóc realizować misję Nongfu Spring jako jeden z jej silniejszych partnerów, będący w stanie połączyć przyszłościowe technologie z profesjonalnym wsparciem.

Relacje pomiędzy obiema firmami są solidne, ponieważ współpracują ze sobą już od ponad 10 lat. Firma Nongfu Spring ponownie zaufała firmie Sidel, szukając wysoce elastycznego rozwiązania do obsługi zarówno napojów niegazowanych, jak i gazowanych, a także produktów o niskiej i wysokiej kwasowości w ramach tej samej linii – bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, prostoty, trwałości, a zwłaszcza uniwersalności. Z tego właśnie powodu kompletna linia PET obejmująca Versatile Aseptic Combi Predis firmy Sidel była naturalnym wyborem. 

Elastyczne aseptyczne butelkowanie dzięki technologii sterylizacji preform na sucho

Ten wiodący chiński gracz był już zaznajomiony z technologią aseptycznej dekontaminacji butelek w samodzielnej konfiguracji. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadził także walidację rozwiązania dla aseptycznej sterylizacji preform na sucho firmy Sidel. Skutecznie umożliwia to firmie Nongfu Spring rozszerzanie jej portfolio, zapewniając jednocześnie niezawodność i integralność produktu. Aby zapewnić jeszcze większą elastyczność, technologia sterylizacji preform na sucho rozwiązuje problemy związane z różnorodnymi kształtami butelek, ponieważ sterylizacja odbywa się na etapie preformy. 

Ponadto, firma Nongfu Spring zdecydowała się wyposażyć Combi w opatentowany przez firmę Sidel system aktywnej formy bazowej – Base Over Stroke System (BOSS), aby zwiększyć różnorodność swoich butelek i poszerzyć możliwości marketingowe. W rzeczy samej, technologię można zmieniać w zależności od kształtu pojemnika. BOSS to system aktywowany tłokiem w fazie rozdmuchu, który uderza w podstawę – w ten sposób podnosząc i opuszczając ją podczas procesu formowania butelki, niezależnie od otwierania i zamykania obu połówek formy. 

vcsprasset-3534731-699361-aa2b7a4b-7f4d-4dac-91a2-800ecd98f6ad-0

Przedstawiciele firmy Nongfu Spring odwiedzili zakłady firmy Sidel we Francji i byli pod wrażeniem wysokiej jakości usług oraz wieloletniego doświadczenia zespołu zajmującego się opakowaniami. Docenili wsparcie oferowane poprzez całą realizację projektu, począwszy od walidacji nowych kształtów kontenerów – z bazą BOSS i bez niej. Oprócz tego, naukowcy z firmy Sidel, zajmujący się interakcjami pomiędzy opakowaniami a ich płynną zawartością, przeprowadzili różnorodne testy smaków nowych napojów, które były oceniane przez przedstawicieli firmy Nongfu Spring, ustalając w ten sposób poziomy nasycenia dwutlenkiem węgla oraz cukru w butelce. Następnie, po zainstalowaniu linii, technolodzy ds. żywności przeprowadzili weryfikację mikrobiologiczną, zarówno produktów o wysokiej, jak i niskiej kwasowości, dzięki czemu udało się uzyskać zerową liczbę zanieczyszczonych butelek na 30 000 sztuk już za pierwszą próbą – zgodnie ze specyfikacjami protokołu. Aby osiągnąć ten sukces, eksperci i kierownicy projektów firmy Sidel ściśle współpracowali z operatorami firmy Nongfu Spring.

- Dla firmy Nongfu Spring bardzo ważne było korzystanie z prostego i bezpiecznego rozwiązania, przy jednoczesnej możliwości obsługi różnorodnych produktów w przyszłości – dodaje Mark Li, kierownik techniczny ds. sprzedaży dla produktów bez konserwantów w firmie Sidel. „Efektywność kosztowa oraz zrównoważone korzyści oferowane przez naszą technologię sterylizacji preform na sucho również były dla nich kluczowymi czynnikami: brak zużycia wody i bardzo niewielkie zużycie środków chemicznych – przy jednoczesnym naginaniu granic możliwości dla obniżenia wagi opakowania – stanowiły bardzo ważne argumenty dla tej wiodącej firmy. Do tego wszystkiego, udało nam się zapewnić bardzo konkurencyjny czas realizacji – podsumowuje Mark. 

Nowa, aseptyczna, kompletna linia PET w zakładzie firmy Nongfu Spring w Xin'anjiang (Chiny Wschodnie) pracuje z wydajnością wynoszącą 36 000 butelek na godzinę (bph – bottles per hour). Oprócz Versatile Aseptic Combi Predis, została on również wyposażona w Capdis, technologię sterylizacji nakrętek na sucho firmy Sidel. Linia obejmuje również technologie Tetra Pak Processing Systems, łatwą w obsłudze etykieciarkę rolkową Sidel RollQUATTRO – do etykiet typu wrap-around, oraz etykieciarkę Roll Adhesive i chłodnicę o zoptymalizowanym zużyciu wody. To rozwiązanie End-of-Line obejmuje również pakowarkę typu wrap-around oraz modułowy paletyzator PalKombi dla średnich i dużych prędkości. Dzięki specjalistycznej wiedzy firmy Sidel w zakresie projektowania linii i inżynierii – będącej efektem jej wieloletniego doświadczenia w zakresie aseptycznych kompletnych rozwiązań dla PET – zespół Sidel był również w stanie skutecznie i szybko poradzić sobie z bardzo wymagającym układem linii. Instalacja kluczowych elementów wyposażenia w zakładzie firmy Nongfu Spring zajęła zaledwie trzy dni. 

Udana współpraca skutkuje kolejnymi zamówieniami 

Aby szybko osiągnąć wymaganą wydajność linii i utrzymać stały wolumen i jakość produkcji, firma Sidel zapewniła również dwie dedykowane zmiany techników obsługi pracujących na miejscu wraz z personelem Nongfu Spring przez 18 miesięcy. 

Dzięki tej owocnej współpracy, firma Nongfu Spring wkrótce postanowiła ponownie zwrócić się do firmy Sidel i zainwestować w dwa dodatkowe rozwiązania Versatile Aseptic Combi Predis, zainstalowane w zakładach firmy w Hubei i Zhejiang. Oba te urządzenia, wyposażone w BOSS i działające jeszcze szybciej – z prędkością do 49 500 bph, zostały już poddane pełnej walidacji. Jesienią ubiegłego roku firma Nongfu Spring kupiła od firmy Sidel kolejny Versatile Aseptic Combi Predis – o prędkości do 54 000 bph.