Firma Orwak na targach Taropak

Firma Orwak na targach Taropak…
Podczas zbliżających się targów Taropak w Poznaniu firma Tomra Orwak zaprezentuje dwie nowości – bezdotykowy kompaktor oraz przemysłową belownicę.

Nowy kompaktor o nazwie Orwak 1030 powstał przy współpracy ze szwedzkim Parkiem Liseberg - jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Północnej. Wynalazek był rozwijany i dostosowywany do typowych wymogów restauracji fast-food, aż przyjął obecny kształt i funkcjonalność.

Urządzenie zajmuje niespełna pół metra kwadratowego powierzchni i mieści ok. 1000 l odpadów luzem. Oznacza to dla korzystających z niego restauracji siedmiokrotnie mniejszą częstotliwość wymiany worków na odpady. Automatycznie otwierająca się klapa otworu zasypowego zapewnia bezdotykową obsługę i higieniczne usuwanie odpadów. Cykl pracy wynosi jedynie 15 sekund.

Drugie z urządzeń, czyli belownica Orwak 3605 ma za zadanie optymalizację kosztów logistyki odpadów. Dodatkowe funkcjonalności, takie jak autostart i automatycznie otwierające się po każdym cyklu drzwi żaluzjowe, zapewniają sprawną i wygodną obsługę. Maszyna posiada dwie odrębne funkcje prasowania odpadów dla makulatury i folii. Podstawowe dane techniczne to: nacisk 50 ton, waga beli z kartonu: 450 kg, poziom hałasu 63,9 dB.