Firma Wartacz współpracuje z tajlandzkim SMC

Firma Wartacz współpracuje… Tajlandzki SMC Corporation Limited, będący czołowym azjatyckim producentem maszyn do produkcji pojemników metodą ekstruzji i wtrysku, wchodzi na polski rynek. Partnerem koncernu została wrocławska spółka P&F Wartacz.

W ciągu ostatnich 25 lat SMC Corporation Limited wyprodukował ponad 4 tys. maszyn, które trafiły do ponad 50 krajów świata. Przez ostatnie cztery lata przedsiębiorstwa z państw należących do Unii Europejskiej nabyły ok. 400 maszyn tego producenta. Teraz czas na rynek polski. Podczas tegorocznych targów Plastpol zawiązana została współpraca pomiędzy Tajlandczykami a spółką P&F Wartacz.

Za wysokim poziomem technicznym maszyn SMC Corporation stoi wieloletnie współdziałanie z takimi renomowanymi międzynarodowymi dostawcami jak m.in. Moog, Siemens, Barber, Colman, Festo, Vickers, Parker & Bosch, Rextoth. Na sukces firmy pracuje też jej własny dział rozwoju.

- Maszyny SMC gwarantują jakość, stabilny produkt, optymalne wykonanie, przyjazny panel sterowania, maksymalną skuteczność obsługi, a także najwyższy stopień bezpieczeństwa włącznie z wymogami dyrektyw UE do znaku CE. Motto SMC wyraża się w haśle "Europejski Standard za Azjatycką Cenę" - mówią przedstawiciele P&F Wartacz.

Maszyna SMC w ofercie firmy Wartacz

Za sprawą współpracy z wymienionymi producentami SMC rozwija też specjalne technologie dzięki czemu jest w stanie stworzyć łatwo sterowane maszyny przeznaczone do produkcji artykułów. Mowa tu choćby o 5 ml buteleczkach do artykułów technicznych oraz 10 - litrowych pojemnikach.

SMC Corporation Limited opracowało ponadto specjalną linię maszyn do formowania z rozdmuchiwaniem o objętości dochodzącej do 250 litrów i obejmującą kanistry oraz pojemniki do pakowania artykułów technicznych, samochodowych i chemicznych. Zakres dostępnych modeli umożliwia produkcję wielu zróżnicowanych kształtów.

- SMC posiada technologię produkcji, która pozwala spełnić wymogi większości klientów. Osiągnięto poziom spełniający wymagania stawiane w krajach wysoko rozwiniętych. Zreorganizowana została też baza zaopatrzeniowa dla jak najlepszej jakości wyposażenia dostarczanego z maszynami - dodają przedstawiciele firmy Wartacz.

Warto wiedzieć, że azjatycka firma rozszerzyła zakres produktów o zastosowania specjalne, takie jak wytłaczanie współbieżne - do sześciu warstw, jedno- i dwu-gniazdową technologię podglądu oraz całkowicie zautomatyzowane sterowanie produkcją dla systemów zespołowych zawierające przyjazne sterowanie.

Maszyny SMC dzielą się na następujące grupy:
  • maszyny trzykolumnowe do ekstruzji i rozdmuchu,
  • maszyny o poziomym lub liniowym ruchu do ekstruzji i rozdmuchu,
  • indywidualnie skonstruowane i przeznaczone do ekstruzji i rozdmuchu,
  • maszyny do wtrysku z rozdmuchem
  • specjalne aplikacje technologiczne: IML, CO-EX (wielowarstwowa ekstruzja), VS - pasek podglądowy.


Najważniejsze segmenty rynku firmy SMC, to m.in.: producenci butelek z tworzyw sztucznych od 300 ml do 50 litrów oraz beczek od 60 do 100 litrów, producenci butelek i kanistrów z paskiem podglądu do olejów smarnych, producenci butelek do detergentów, kosmetyków i środków czystości, producenci wielowarstwowych butelek dla chemii i rolnictwa, producenci wielowarstwowych butelek do mleka, jogurtu, soków, keczupu itp.

Wrocławskie przedsiębiorstwo P&F Wartacz istnieje od 18 lat. Jest dostawcą maszyn dla przetwórców tworzyw sztucznych. Głównie są to wtryskarki, schładzarki przemysłowe, termokonwektory, zintegrowane systemy chłodzące, termoregulatory, a także młynki i młyny do tworzyw, podajniki surowca oraz dozowniki barwników i taśmociągi. Współpracuje z kilkoma azjatyckimi producentami.

Czytaj więcej:
Maszyny 596
Umowy 164

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory
 

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory temperatury, młyny, podajniki, rozdmuchiwarki

Polska, 51-416 Wrocław, Kościerzyńska 21-23

Reportaże

Forum