Folia DDK: nowość na rynku folii stretch

Folia DDK: nowość na rynku…
Firma DUO Plast zaprezentuje swoją nową folię DDK podczas zbliżających się targów Taropak 2010 w Poznaniu.

Folia DDK to innowacyjny produkt na rynku folii stretch. Została już wyróżniona Niemiecką Nagrodą Opakowań. Szczególną cechą chronionej patentem folii jest jej podwójna grubość w obszarze krawędzi (np. folia o grubości 15 mikronów posiada brzegi o grubości 30 mikronów). Zapobiega to rozdzieraniu się folii, do którego w ponad 90 proc. przypadków dochodzi na krawędziach.

Istotą działania folii jest struktura siatki, jaką wytwarzają podwójne krawędzie przy owijaniu, zapewniająca znacznie większą stabilność palet. Ponadto wzmocnienie krawędzi sprawia, że folia nie wbija się zbyt mocno w ładunek, co zapewnia stabilne połączenie palety z pakowanym towarem, zwłaszcza w krytycznym miejscu u podstawy palet. Dzięki temu folia DDK przyczynia się do zwiększenia stabilności palet i tworzy nowy trend w zabezpieczaniu ładunków.

Folia DDK: nowość na rynku folii stretch


Jedną z kolejnych zalet folii DDK jest jej niewielki i równomierny na całej rolce opór przy odwijaniu. Ułatwia to obróbkę, obniża poziom hałasu i zmniejsza niepożądane rozciąganie mechaniczne. Z kolei znacznie większa odporność na zrywanie i lepsze maksymalne rozciągnięcie folii DDK umożliwiają bezproblemowe zastosowanie na w pełni automatycznych urządzeniach.

Istotą folii DDK jest fakt, że stwarza ona użytkownikom zupełnie nowe możliwości. Udoskonalony sposób redukcji grubości folii i jej większa rozciągliwość gwarantują znaczne oszczędności materiału. Przy zastosowaniu folii DDK redukcja zużycia materiału o ponad 30 - 35 proc. nie należy do rzadkości. Dzięki temu można uzyskać niższe koszty pakowania i mniejsze nakłady na utylizację.

Niemiecka firma DUO Plast to producent folii opakowaniowych. Produkuje folie wydmuchiwane do najrozmaitszych zastosowań. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 100 osób. W dniach 13 – 16 września będzie wystawcą targów Taropak w Poznaniu.

Czytaj więcej: Folia 333