Formowanie wtryskowe gumy i silikonu oszczędza zasoby naturalne

Formowanie wtryskowe gumy…

Aby oszczędzać zasoby naturalne, Yizumi zdecydowanie rozwinął technologię formowania wtryskowego do przetwarzania gumy i silikonu.

Ochrona zasobów i środowiska jest najwyższym priorytetem w Yizumi (patrz: filozofia firmy Yizumi na końcu tekstu), dlatego Yizumi Rubber Machinery Co. Ltd., członek Guangdong Yizumi Precision Machinery Co.Ltd, wspólnie z Yizumi Germany GmbH w Alsdorf oferują produkty do przetwórstwa gumy i silikonu, które zostały zdecydowanie dopracowane w celu jeszcze bardziej oszczędnego wykorzystania zasobów.


horizontal-series


Nowa mała i bardzo szybka pionowa maszyna z ramą w kształcie litery C

Nowa seria pionowych, bezkolumnowych wtryskarek z ramą C łączy w sobie niezwykle szybkie prędkości zamykania i najwyższą precyzję wtrysku.


c-c-frame-series


Opracowano nową serię pionowych bezkolumnowych wtryskarek z ramą C o małej sile zwarcia od 500 do 1600 kN, która zapewnia niezwykle szybkie prędkości zamykania i maksymalną precyzję wtrysku.

Maszyna ta może być wyposażona w jednostkę wtrysku elastomeru (preplastyfikacja za pomocą tłokowej jednostki wtryskowej), jak również w wtryskarkę z tworzywa sztucznego i silikonu (wtrysk ślimakowy). Dzięki wdrożonej technologii przesuwnej lub alternatywnie obrotowej, ta wtryskarka jest szczególnie odpowiednia do produkcji części z tworzyw sztucznych z wkładkami, takich jak szyby, profile, blachy i tuleje metalowe. W razie potrzeby możliwe są również kompletne rozwiązania automatyzacyjne oparte na robotach 6-osiowych.

Mniejsza liczba etapów produkcji i transportu oszczędza zasoby

Jak wyjaśnia Timo Günzel, Head of Product Management w Yizumi, Yizumi idzie teraz o duży krok dalej dzięki strategii zielonej technologii. - Dzięki tej strategii chcemy wyeliminować dodatkowe etapy produkcji i transportu w produkcji części gumowych i silikonowych, a tym samym wnieść cenny wkład w ochronę zasobów - powiedział Günzel.

W tym celu Yizumi Germany wraz z TH Rosenheim uruchomiły projekt na najbliższe dwa lata, aby móc produkować części gumowe bez przeróbek i znacznie zmniejszyć zużycie materiałów i energii. Celem jest oszczędność 150 kg CO2 przy produkcji 1 t gotowych części.

Nowa kompaktowa pozioma wtryskarka dwupłytowa

Wraz z kolejną nowością, serią H, firma Yizumi Germany zaprezentowała zupełnie nową poziomą maszynę z dwoma płytami do obróbki gumy i silikonu. Ta maszyna jest szczególnie odpowiednia do złożonych form wielogniazdowych, na przykład do produkcji o-ringów i innych części gumowych i silikonowych, które mają być produkowane w dużych ilościach.

Według Timo Günzela, oprócz doskonałej dokładności wtrysku dzięki dwupłytowej jednostce zamykającej, maszyna ta zapewnia również precyzyjne przyłożenie siły zwarcia do całej powierzchni formy. - Dzięki temu można na tej maszynie pracować z mniejszymi siłami zwarcia - mówi Günzel.

Aby móc w pełni wykorzystać ekonomiczne zalety nowej koncepcji wprowadzania siły zwarcia, maszynę zaprojektowano z bardzo dużymi odstępami między kolumn. Pozwala to na produkcję za pomocą form, które są obecnie używane na znacznie większych maszynach.

v5-control-page
Intuicyjne i przyjazne dla użytkownika elementy sterujące sprawiają, że wejście do świata Yizumi jest bardzo łatwe dla pracowników. 

Jednostki wtryskowe do elastomerów lub silikonu

Niemniej jednak nowe wtryskarki są niezwykle kompaktowe. Jak podkreśla Yizumi, wtryskarka 2000 kN o długości zaledwie 3,9 m wyznacza nowe standardy w zakresie wykorzystania przestrzeni. Seria H jest również dostępna z jednostką wtrysku elastomeru (wtrysk wstępny z tłokiem) i wtryskiem tworzywa sztucznego i silikonu (wtrysk śrubowy).

Ponadto wtryskarki z serii H można wyposażyć w optymalnie skoordynowany system odbioru lub szczotkowania do delikatnego wyjmowania gotowych części.

- Jako wiodąca firma w zakresie kompleksowych rozwiązań obejmujących maszyny, narzędzia i automatyzację, Yizumi Germany może dostarczać kompletne systemy do produkcji szerokiej gamy produktów po najlepszych kosztach i przy najniższym bilansie CO2. Nasze intuicyjne i przyjazne dla użytkownika sterowanie oferuje wszystkie opcje, których firmy będą potrzebować w przyszłości i bardzo ułatwi pracownikom wejście do świata Yizumi - podsumował Timo Günzel .

Filozofia firmy Yizumi: ''Wierzymy, że wszystkie firmy na świecie poczują się odpowiedzialne za wpływ swojej działalności handlowej na nasze środowisko. Dlatego Yizumi produkuje maszyny przy jak najmniejszym zużyciu materiałów, aby chronić cenne zasoby naszej ziemi. Ponadto Yizumi produkuje w swoich fabrykach zgodnie z najnowszymi normami środowiskowymi i zapewnia, że jej dostawcy również przestrzegają tych standardów ''.

Reportaże

Forum