Gabriel-Chemie zwiększa moce produkcyjne w Rosji

Gabriel-Chemie zwiększa moce… Austriacki koncern Gabriel-Chemie Group , który specjalizuje się w dziedzinie barwienia i uszlachetniania tworzyw sztucznych, zwiększa swoje moce produkcyjne w w Rosji.

Rosyjska spółka G-CH, założona w 2007 roku, powstała w odpowiedzi na wzrost popytu na masterbatche w Rosji oraz Azerbejdżanie, Kazachstanie i Białorusi.

Andreas Berger, dyrektor finansowy Gabriel-Chemie oraz Anatolij Artamonov, gubernator obwodu kałuskiego w dniu 3 sierpnia podpisali umowę inwestycyjną zakładającą przewidującą budowę instalacji do produkcji masterbatchy w Parku Przemysłowym Vorino w obwodzie kałuskim, na terenie o pow. 27 000 m2.

Zakończenie pierwszego z czterech etapów budowy, włączając przeniesienie zakładu z dotychczasowej lokalizacji w Dorochowie, w regionie moskiewskim, planowane jest do końca 2018 roku.

Etap ten, obejmujący inwestycję o wartości 260 mln rubli, przeznaczony będzie na stworzenie mocy produkcyjnych instalacji do około 2000 ton. Moce produkcyjne będą sukcesywnie zwiększane, ostatecznie osiągając 20 000 ton/rok po zakończeniu budowy.

Jak powiedział Anatolij Artamonov, popyt na barwniki w regionie jest wysoki. - Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie na dodatki funkcjonalnymi, takimi jak środki zmniejszające palność, czy absorbery podczerwieni, - dodał Andreas Berger.

GABRIEL-CHEMIE Group specjalizuje się w dziedzinie barwienia i uszlachetniania tworzyw sztucznych. Firma istnieje od roku 1950 i zalicza się dziś do wiodących producentów barwników do tworzyw sztucznych w Europie. Powiązane ze sobą oddziały GABRIEL-CHEMIE Group dysponują bazą danych, która zawiera kilka tysięcy receptur i stale jest uzupełniana o nowe. Na wiele pytań zgłaszanych przez Klientów można zatem odpowiedzieć od razu.

Ponadto dział badań i rozwoju, w powiązaniu z przemysłem surowcowym i potrzebami Klientów na bieżąco opracowuje optymalne, technicznie zaawansowane i jednocześnie ekonomicze rozwiązania, które są w stanie sprostać wyzwaniom jutra. Punkt ciężkości spoczywa na dodatkach modyfikujących.

Vorsino map


Źródło: Gabriel-Chemie


Reportaże

Forum