Global Colors Polska - lider na rynku masterbaczy

Global Colors Polska - lider… Grupa Global Colors, w skład której wchodzi działająca na naszym rynku spółka Global Colors Polska była jednym z najważniejszych producentów koncentratów barwiących i uszlachetniających do tworzyw sztucznych, którzy pojawili się w Düsseldorfie przy okazji niedawnych Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2007. Całkowite zdolności produkcyjne całej Grupy przekraczają 30 tys. ton rocznie, co stawia koncern w światowej czołowce.

Global Colors Group, to międzynarodowy koncern, mający instalacje zajmujące się produkcją koncentratów m.in. w Grecji, Polsce, Rumunii i Turcji. Marketingowo jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie.

Polski oddział koncernu jest jedną z kilku dywizji, na które podzielone jest Global Colors. Obsługuje nie tylko nasz krajowy rynek, ale też rynek w Czechach, Słowacji, Szwecji, Niemczech oraz Belgii.

Global Colors na targach K2007


- W Polsce jesteśmy zdecydowanie największym producentem i sprzedawcą koncentratów barwiących do tworzyw sztucznych - mówi Joanna Sielska z Global Colors Polska, z którą rozmawialiśmy w Dusseldorfie przy okazji targów K2007. - Naszymi klientami sa m.in. firmy produkujące folie, wszelkiego rodzaju wtryskarze, producenci AGD, wytwórcy doniczek, opakowań, pojemników. Działamy w Polsce już od sześciu lat i od tego czasu rynek urósł w naprawdę wielkim tempie, w zasadzie co chwilę padają kolejne rekordy. To z kolei przekłada się też na nasze inwestycje. Niedawno uruchomiliśmy w Kędzierzynie - Koźlu, gdzie mieszczą się nasze zakłady, dwie nowe linie wytwórcze. Od dawna jesteśmy już w stanie zaoferować naszym odbiorcom wyjątkowo szeroki zakresie kolorów. W tej chwili ich liczba dochodzi już do kilku tysięcy odcieni. Cały czas opracowujemy też kolejne odcienie, również na specjalne zamówienia. Dzieje się to przy użyciu komputerowego dobierania kolorów.

Czego dotyczy przykładowa oferta Global Colors, z którą można było zapoznać się również na targach K2007?

firma Global Colors na targach K2007


Jednym z ciekawszych rozwiązań oferowanych przez firmę są koncentraty z dodatkami o nazwie handlowej POLI-CH. Stosuje się je jako łatwy i ekonomiczny sposób wprowadzania do wyrobów z tworzyw sztucznych specjalnych dodatków ułatwiających przetwórstwo. Ponadto nadają one poszczególnym wyrobom rozmaite użyteczne właściwości. Zawierają dodatki i kombinacje dodatków w stężeniach, które odpowiadają wymaganiom każdej receptury oraz wymaganiom narzucanym przez własności dodatku, przez produkt końcowy, albo przez technologię. Tego typu koncentraty specjalne są idealnie zdyspergowane w odpowiednim nośniku polimerowym.

Czytaj więcej:
Barwniki 114
Targi 1280
Nowości 335