Goodyear planuje eksperymenty w kosmosie

Goodyear planuje eksperymenty… Amerykański producent opon ujawnił plany przetestowania komponentów, używanych do produkcji swoich wyrobów, w przestrzeni kosmicznej. Według komunikatu prasowego z 24 lipca, eksperyment zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku w laboratorium Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Firma poinformowała o tym podczas konferencji dotyczącej badań i rozwoju ISS (International Space Station Research and Development Conference), która w dniach 23 - 26 lipca br. odbywa się w San Francisco.

Przedstawiciele Goodyeara stwierdzili, że w warunkach mikrograwitacji jakie panują na stacji kosmicznej, przeprowadzone zostaną badania powstawania cząstek krzemionki, materiału powszechnie stosowanego w mieszankach gumowych opon. Jak informuje komunikat prasowy, dzięki tej wiedzy inżynierowie i naukowcy Goodyeara "będą mogli ustalić, czy należy rozważyć dalsze badania nad rozwojem specyficznych postaci krzemionki w oponach".

Firma potwierdziła, że przeprowadzane już wcześniej eksperymenty naukowe w warunkach mikrograwitacji wykazały potencjał w rozwoju produktów o wyższej wydajności.

W przestrzeni kosmicznej Goodyear współpracuje z Centrum Rozwoju Nauki w Przestrzeni Kosmicznej (CASIS), któremu NASA powierzyła zarządzanie laboratorium na stacji ISS. Cynthia Bouthot, dyrektor ds. innowacji komercyjnych w CASIS, powiedziała w oświadczeniu, że badania prowadzone przez Goodyeara na pokładzie stacji kosmicznej "dowodzą, że firmy myślą kreatywnie o udoskonalaniu swoich linii produktów, a jednocześnie poszukują humanitarnych sposobów poprawy warunków panujących na naszej planecie".

JL
Zdjęcie: Pixabay