Grupa Erema prezentuje "Seeds for your performance"

Grupa Erema prezentuje "Seeds…

Podczas targów K 2019, Grupa Erema postanowiła zaprezentować pełną gamę produktów i usług związanych z procesem recyklingu tworzyw sztucznych w sposób bardziej kompleksowy niż kiedykolwiek wcześniej. Po raz pierwszy aż siedem firm - Erema, Powerfil, Keycycle, Pure Loop, 3S, Umac i Plasmac - będzie reprezentować cała Grupę Erema na targach K.

Pomimo stosunkowo krótkiej historii firmy, Erema rozwinęła się z pionierskiej firmy w innowacyjnego i światowego lidera rynku systemów recyklingu tworzyw sztucznych.

- Dziś oferujemy naszym klientom technologie i komponenty oraz usługi doradcze, serwisowe, inżynieryjne i planistyczne, a także oczywiście wiedzę fachową i zaangażowanie naszych pracowników. Są to czynniki sukcesu przyczyniające się do wyników naszych klientów, dlatego też cała grupa Erema wystawia się w tym roku na targach K pod hasłem „Seeds for your performance” - wyjaśnia Manfred Hackl, dyrektor generalny Grupy Erema.

seeds-for-your-performance


Szef Eremy jest przekonany, że najnowsze systemy recyklingu zaprezentowane na targach K odniosą sukces. Technologia Vacunite bottle-to-bottle, wprowadzona na rynek jako pierwsza na świecie, będzie głównym punktem ekspozycji firmy. Jest to połączenie sprawdzonego procesu Vacurema z polikondensacją w stanie stałym (SSP) firmy Polymetrix do produkcji granulatu rPET klasy spożywczej. SSP jest konkurencyjną metodą syntezy w stosunku do tradycyjnej polikondensacji w stopie. Za jej pomocą można otrzymywać polimery o dużym ciężarze cząsteczkowym - a co za tym idzie - o konkurencyjnych właściwościach.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowany również nowy system Intarema ZeroWastePro, który jest rozwiązaniem kompaktowym, precyzyjnie dostosowanym do wymagań recyklingu odpadów poprodukcyjnych. Zoptymalizowana konstrukcja maszyny ułatwia integrację z istniejącym łańcuchem technologicznym i umożliwia znaczne skrócenie czasu dostawy dla klientów.

BluPort - nowa platforma IoT dla klientów

Erema zademonstruje również swoją pionierską rolę w odniesieniu do zastosowań przemysłowych 4.0. BluPort, nowo opracowany portal dla klientów, w jasny i przyjazny dla użytkownika sposób łączy istotne dla decyzji informacje i oferty usług dla klientów.

- Skupiając się na bezpieczeństwie danych i korzyściach dla klientów, BluPort będzie ekscytującą platformą dla nowych aplikacji, która umożliwi naszym klientom maksymalne wykorzystanie zróżnicowanego potencjału, jaki oferuje już teraz i będzie oferował w przyszłości - wyjaśnia Manfred Hackl.

Gospodarka o obiegu zamkniętym  - na żywo w Erema Circonomic Centre

 - Circonomic to słowo, które powstało aby wyrazić cel jaki Grupa Erema chce osiągnąć - a mianowicie integrację know-how w zakresie recyklingu z łańcuchem wartości tworzyw sztucznych, tak aby zarówno przemysł jak i społeczeństwo mogły czerpać z niego korzyści ekologiczne i ekonomiczne - tak Manfred Hackl opisuje cel prezentacji w Erema Circonomic Centre.

Jak to jest możliwe zostanie wyjaśnione bezpośrednio na miejscu na przykładzie projektów współpracy. - Umożliwiamy odwiedzającym targi doświadczyć gospodarki o obiegu zamkniętym w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu - zauważa kierownik ds. marketingu Gerold Breuer.

Recykling odpadów targowych

W tym celu odpady z formowania wtryskowego zebrane podczas targów zostaną poddane recyklingowi i przetworzeniu na miejscu. We współpracy z producentami surowców, przetwórcami, firmami produkującymi wyroby gotowe i firmami zajmującymi się recyklingiem, Erema zaprezentuje szereg projektów demonstrujących technologie recyklingu, które zostały już z powodzeniem wykorzystane do produkcji materiałów z recyklingu do produkcji nowych, wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych.

"Produkty z recyklatu" to nazwa wystawy w Erema Circonomic Centre, której celem będzie przegląd szerokiej gamy produktów. - Recykling musi stać się stałym ogniwem w łańcuchu wartości branży tworzyw sztucznych. Podmioty działające w tym sektorze mogą to osiągnąć tylko wspólnie. Grupa Erema jest główną siłą odpowiedzialną za realizację "Circular Economy for plastics". Chcemy promować współpracę, a jednocześnie pokazać, że potrafimy zapewnić najlepsze możliwe technologie recyklingu na potrzeby gospodarki o obiegu zamkniętym - powiedział Manfred Hackl, podsumowując oczekiwania wobec targów K.

W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi Manfred Hackl podzielił się również swoją opinią na temat naszego kraju. - Polski rynek jest dla nas istotny, gdyż przemysł w Polsce notuje bardzo szybki wzrost. Polska to duży kraj z ogromnym potencjałem - powiedział szef Grupy Erema.


JL