Grupa Wittmann na targach Fakuma 2018

Grupa Wittmann na targach…
Podobnie jak w latach poprzednich, Grupa Wittmann na targach Fakuma w Friedrichshafen po raz kolejny skorzysta z możliwości zaprezentowania swoich nowości. Od 16 do 20 października zaprezentujemy nasze najnowsze, innowacyjne konstrukcje w dziedzinie automatyki, urządzeń peryferyjnych i wtryskarek. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na stoisku 1204 w hali B1.

Po raz pierwszy zaprezentujemy nowe modele robotów serii Primus Primus 10 i Primus 26. Model Primus 10 jest przedłużeniem serii w kierunku małych wtryskarek. Robot został specjalnie zaprojektowany do usuwania wlewków i dlatego standardowo wyposażony jest w szczypce do chwytania. Robot wyposażony jest także w zawór próżni, wiec w każdej chwili może być przezbrojony i wykorzystany do odbierania wyprasek.

Wittmann Primus 26 przeznaczony jest natomiast do większych maszyn. Jest to pierwszy model z serii Primus, który może pracować na wtryskarkach o sile zamykania do 400 t. Dzięki swojej nośności 10 kg, Primus 26 oferuje możliwość manipulowania jeszcze bardziej złożonymi chwytakami. Oprócz modelu Primus 26 dostępny jest również model Primus 26T z osią teleskopową Y.

robot primus 26


Roboty WX pokazane na targach Fakuma 2018 będą miały całkowicie nową oś pionową Y. Nowa konstrukcja umożliwia dostęp do obwodów pneumatycznych i obwodów próżni chwytaka z boku osi. Dla osi Y zainstalowano centralne smarowanie prowadnic. Jako wyposażenie opcjonalne zaproponowano smarowanie przez specjalne koło smarujące, które zapewnia stałe i równomierne pokrycie przekładni zębatej napędu środkiem smarnym.

robot wx


Równolegle z wprowadzeniem do oferty nowych robotów Wittmann WX zaproponowaliśmy nową koncepcję budowy napędów serwo elektrycznych osi A-C. Cechą szczególną tej konstrukcji jest kompaktowa budowa pozwalająca na stosowanie mniejszej drogi otwarcia formy, potrzebnej dla odebrania detalu z formy. Nowy napęd jest o ok 25% krótszy i pozwala na redukcję drogi otwarcia formy o ca 20%.

napęd a-c


Po udanym wprowadzeniu do oferty termostatu olejowego Tempro Plus D250 Wittmann przygotował nowy termostat Tempro plus D300 o temperaturze pracy podniesionej do 300 0 C. Oba termostaty wyposażone są standardowo w przyłącze Wittmann 4.0.

termostat Tempro plus D300


W części poświęconej termostatowaniu zaprezentujemy także termostaty olejowe wyposażone w funkcję SpeedDrive. Ppoza zmniejszeniem zużycia energii użytkownicy termostatów Wittmann SpeedDrive mają do dyspozycji mozliwość regulacji w oparciu o pomiar prędkości, ciśnienia w układzie, różnicy temperatur lub pomiaru przepływu.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Michał Zagajczyk
Michał Zagajczyk
*.189.88.195

Wysłany: 2018-11-17 13:35:19

Świetna sprawa, pierwsza klasa. Jestem tego centralnego smarowania ciekaw bardzo, do tej pory z Gacolem robiłem sporo zamówień na podzespoły do takich elementów, zapytam ich co sądzą.