Grupa Wittmann na targach Plastpol 2024 w Kielcach

Grupa Wittmann na targach…

Podczas tegorocznych targów Plastpol w dniach od 21 do 24 maja firma Wittmann, na stoisku w F-11 w hali F, zaprezentuje energooszczędne maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Trzonem tegorocznej prezentacji będzie wtryskarka EcoPower DC wraz z robotem WX142 DC, które do swej pracy wykorzystują prąd stały DC.

Instalowane na dachach firm baterie słoneczne zapewniają możliwość wytwarzania własnej energii elektrycznej, a tym samym dają oszczędności kosztów i poprawiają ochronę środowiska. Firma Wittmann postanowiła udzielić odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prąd stały wytwarzany przez ogniwa słoneczne może być efektywnie wykorzystany do bezpośredniej obsługi systemów formowania wtryskowego.

Ponieważ wykorzystanie prądu stałego do zasilania wtryskarki ma wiele zalet. Wittmann podjął kroki rozwojowe w celu promowania tej technologii, Z jednej strony koszty energii można utrzymać na niskim poziomie dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu energii słonecznej, z drugiej strony prąd stały można łatwo magazynować w konwencjonalnych bateriach, dzięki czemu można go doskonale wykorzystać do pokrycia kosztownych szczytów mocy i zwiększenia bezpieczeństwa zaopatrzenia. Stosując technologię prądu stałego, zwiększając efektywność energetyczną można ograniczyć emisję CO2.

Podczas targów Plastpol zaprezentowana zostanie wtryskarka EcoPower 180/750+ B8X na której prowadzona będzie produkcja korpusów z PP wykonywanych na formie austriackiej firmy Kunststofftechnik Grabher GmbH. Detale odbierane będą z formy przez robota Wittmann WX142, także napędzanego prądem DC. Robot zasilany będzie przez przyłącze na wtryskarce EcoPower DC. Robot wyposażony będzie w system odzysku energii z ruchów hamowania a odzyskana energia będzie przekazywana do wtryskarki.

1

Aby móc na żywo zaprezentować zwiedzającym technologię prądu stałego, maszyna będzie eksploatowana niezależnie od targowej sieci energetycznej poprzez system magazynowania energii słonecznej, składający się z najnowocześniejszej technologii ekologicznych baterii solnych firmy Innovenergy. Akumulator ma łączną pojemność 45 kWh, co w zupełności wystarcza do nieprzerwanej pracy maszyny przez cały dzień targowy trwający 8 godzin.

Wtryskarka DC to nie jedyna Polska Premiera Wittmann. Zaledwie w kilka miesięcy po światowej premierze zaprezentujemy robota serii Primus z najnowszym sterowaniem R9. Roboty PRIMUS są już dobrze znane naszym Klientom w Polsce. Są cenione i chętnie kupowane w przypadku prostszych systemów automatyzacji maszyn o sile zwarcia do 400t. Roboty Primus dzięki atrakcyjnej cenie oraz niezawodnej konstrukcji stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla aplikacji „weź i odłóż”.
Na stoisku targowym zaprezentujemy robota Primus 116.

2

Oczywiście  nie może być stoiska Wittmann bez urządzeń peryferyjnych. W tym roku postanowiliśmy jednak wyróżnić jedną z grup asortymentowych. Wittmann jest jednym z największych europejskich producentów urządzeń termostatujących. W ofercie mamy bardzo szeroką gamę urządzeń pozwalających nam dobrać właściwy termostat do danej aplikacji. Podczas targów chcielibyśmy jednak zaprezentować wybrane modele;

Wittmann Tempro Basic C120 - Termostat o wydatku pompy 200l/min. Pozwalający na współpracę z dużymi formami. Wittmann Tempro D140 EcoDrive - urządzenie z napędem poprzez silnik serwo elektryczny. Zastosowanie energooszczędnego napędu termostatów to kolejny etap w optymalizacji i zmniejszeniu zużycia energii w przetwórstwie tworzyw. Termostaty z napędem EcoDrive pozwalają na ograniczenie zużycia energii nawet o 40% w porównaniu z termostatami konwencjonalnymi. Jako firma myślimy nie tylko o samych urządzeniach ale także o warunkach w jakich będą one pracowały. Przykładem może być Wittmann Tempro DeCalc. To specjalistyczne urządzenie choć przypomina termostat służy do czyszczenia obiegów termostatowanych w tym form wtryskowych.

3

Jedno milimetrowej grubości kamień na ściankach w obiegu termostatowania zmniejsza o ca 10% wymianę ciepła. Kamień o grubości 2 mm redukuje wymianę ciepłą o 75%. Oto dlaczego utrzymanie obiegów termostatowania w właściwej jakości jest tak ważnym. W myśl dewizy firmy „Wszystko z jednej ręki” Wittmann może zaproponować zarówno termostaty jak i urządzenia do czyszczenia kanałów chłodzących.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum