HSV Polska kończy budowę fabryki opakowań i izolacji styropianowych

HSV Polska kończy budowę fabryki opakowań i izolacji styropianowych
Dobiega końca budowa fabryki opakowań i izolacji styropianowych na terenie wrocławskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycję realizuje firma HSV Polska.

Koszt inwestycji to 18 mln zł. Oprócz fabryki, HSV Polska ulokuje we Wrocławiu również centrum dystrybucyjne, które będzie się zajmowało rozprowadzaniem jego wyrobów. W nowym zakładzie pracę znajdzie 50 osób.

- W tej chwili roboty budowlane ciągle trwają, ale liczymy, że już w te wakacje uda nam się ruszyć z produkcją - mówi Joanna Gos z firmy firma HSV Polska. – Jednak całkowita finalizacja przeprowadzanej przez nas inwestycji planowana jest dopiero na koniec 2008 r. Jeśli chodzi o moce produkcyjne naszego zakładu, to trudno jeszcze powiedzieć jaką wielkość osiągną. Wiadomo jednak, że produkcja będzie skierowana głównie na rynek krajowy. Wytwarzane we Wrocławiu wyroby trafią do odbiorców z południowej części naszego kraju.

HSV - Polska jest producentem kształtek styropianowych (EPS) wytwarzanych metodą wtrysku w formach znajdujących zastosowanie jako opakowania, pojemniki izotermiczne i elementy konstrukcyjne w budownictwie. Jego głównymi odbiorcami są przede wszystkim producenci sprzętu RTV i AGD oraz przedsiębiorstwa spedycyjne i farmaceutyczne.

Projekt nowej fabryki firmy HSV Polska we Wrocławiu


Opakowania styropianowe wykonane z kształtek styropianowych charakteryzują się skuteczną ochroną podczas transportu i magazynowania, wysokim tłumieniem wstrząsów, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz sprężystością. Z kolei materiał EPS jest chemicznie i biologicznie obojętny oraz bezwonny. Nie stanowi pożywki dla rozwoju mikroorganizmów przez co nadaje się do produkcji opakowań spożywczych wydłużając okres świeżości przechowywanych produktów.

Firma planuje również wprowadzenie na polski rynek nowego materiału do produkcji opakowań. Chodzi o spieniony polipropylen (EPP).

Produkt ten różni się od styropianu (EPS) zwłaszcza wysokim stopniem absorpcji energii udaru, niską absorpcją wody, odzyskiwaniem kształtu po obciążeniu statycznym i dynamicznym, a także odpornością na działanie substancji chemicznych. Wykorzystuje się go przemyśle samochodowym do tworzenia elementów wnętrz pojazdów oraz przy produkcji tac transportowych wielokrotnego zastosowania w logistyce wewnętrznej i zewnętrznej.

HSV Polska działa od 1999 r. Opiera się na doświadczeniach i kapitale holenderskiej firmy HSV Ede. Dotychczas dysponowała w naszym kraju dwoma zakładami produkcyjnymi: w Pruszkowie i Łodzi.