Haitian Open House 2024: Innowacje i kompleksowe rozwiązania

Haitian Open House 2024: Innowacje…

W dniach 25-27 czerwca Haitian International Germany zorganizował swój coroczny Open House, witając około 1000 odwiedzających w ciągu trzech dni. Odbywające się w europejskiej siedzibie w Ebermannsdorf w Bawarii wydarzenie stało się główną wizytówką całej gamy produktów i możliwości Grupy Haitian, przyciągając zainteresowanie i klientów z całej Europy. W tym roku ustanowiono nowy rekord liczby odwiedzających, podkreślając rosnące zainteresowanie i atrakcyjność rozwiązań branżowych Haitian.

Technologia 5. generacji wtryskarek do tworzyw sztucznych

Tegoroczne wydarzenie było szczególnie wyjątkowe, ponieważ Haitian zaprezentował  piątą generację wtryskarek. Są to serwohydrauliczne i elektryczne wtryskarki z licznymi ulepszeniami sprzętu i oprogramowania. Ulepszenia te obejmują nowy sterownik, inteligentne funkcje maszyny, ładowanie elektryczne dla małych i średnich maszyn serwohydraulicznych, nowy system napędowy zapewniający oszczędność energii maszyny i wiele innych. Wszystkie z nich są ogólnymi standardami w maszynach Haitian i Zhafir.

Wydarzenie obejmowało wybór głównych serii maszyn, podkreślając zaangażowanie Haitian International w innowacje w szerokim zakresie koncepcji maszyn. Eksponaty podczas Open House:

 • Dwupłytowa seria Jupiter V (10800 kN)
  JU10800V wyprodukowała spoiler samochodowy przy użyciu PP EPDM TV15 firmy Aurora. Maszyna wykorzystywała bezpośrednie bramkowanie z serwonapędzanym systemem gorącokanałowym HRS-Oerlikon. Maszyna została wyposażona w magnetyczne płyty Haitian do szybszego ustawiania oraz robota Sepro Success33 do usuwania części.
 • Elektryczna maszyna Zeres serii V (1200 kN) z pakietem medycznym Premium
  Elektryczna maszyna przełączająca ze zintegrowanym układem hydraulicznym produkowała 8 cylindrów strzykawkowych (1,5 ml) firmy Werkzeugbau Ruhla, wykonanych z PP9074MED firmy Exxon Mobil. Wyposażona w laminarną skrzynkę przepływową, wysokiej jakości klapę i przenośnik taśmowy firmy Petek Reinraumtechnik, pokazała swoją elastyczność w zastosowaniach medycznych o wysokiej precyzji.
 • Seria Zeres V (1500 kN):
  Produkcja światłowodowego rozdzielacza sieciowego o minimalnej grubości ścianki 0,5 mm z PC/ABS. Ta wysoce precyzyjna aplikacja wykorzystywała robota Hilectro, jednostkę kontroli temperatury Haitian i suszarkę Haitian z systemem przenośników, wszystkie dostarczone i wyprodukowane przez Haitian Smart Solutions.
 • Edycja specjalna najlepiej sprzedającej się serwo-hydraulicznej maszyny przełączającej z serii Mars jest dostępna w jeszcze bardziej ekonomicznej wersji, wyposażonej w nowy sterownik Haitian z wieloma inteligentnymi funkcjami w standardzie, stanowiąc przykład efektywności kosztowej bez uszczerbku dla jakości.
 • Serwo-hydrauliczna seria Mars V (2000 kN)
  Seria Mars dowiodła swojej niezawodności i wydajności, sprzedając się w ponad 400 000 egzemplarzy na całym świecie. Podczas Open House zaprezentowano kubki do picia ze specjalnym karbowanym wzorem wykonanym z PP, barwione przy użyciu haitańskiego mieszalnika kolorów. Forma firmy Gollmer Formen była wyposażona w czujniki ciśnienia w gnieździe, monitorowane za pomocą ComoNeo Box firmy Kistler. Uformowane części zostały wyjęte z formy przez robota Hilectro, a następnie obsłużone przez system Hildegard partnera handlowego i serwisowego Haitians, firmy atr solutions w Niemczech.
haitian-open-house-6

Poszerzanie horyzontów jako dostawca kompleksowych rozwiązań

Haitian International zaprezentował również produkty z innych działów Haitian Group, podkreślając swoją ewolucję w kierunku dostawcy kompleksowych rozwiązań. Podczas wydarzenia zaprezentowano maszyny CNC i maszyny do odlewania ciśnieniowego oraz wprowadzono nowy dział Haitian Laser Machinery.
Ważną atrakcją była demonstracja urządzeń peryferyjnych firmy Haitian Smart Solutions, która ma oferować kluczowe urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych. Te urządzenia peryferyjne obejmują:

 • Kontrola temperatury formy
 • Suszarki
 • Suszarki lejowe
 • Jednostki mieszania kolorów
 • Ładowarki próżniowe

Wszystkie urządzenia peryferyjne są płynnie zintegrowane z systemem sterowania, umożliwiając użytkownikom ich obsługę za pośrednictwem nowego sterownika maszyny Haitian. Parametry mogą być zapisywane wraz z danymi narzędzia, zwiększając wydajność i łatwość obsługi.

Partnerzy branżowi i przemówienia

Podobnie jak w poprzednich latach, w wydarzeniu wzięło udział łącznie 20 partnerów systemowych, którzy przedstawili skuteczne rozwiązania dla przetwórców, od automatyzacji po finansowanie. Codzienne przemówienia zapewniły uczestnikom cenny wgląd w aktualne trendy i zmiany w branży, od sztucznej inteligencji po zrównoważony rozwój i wydajność w dzisiejszych produkcjach.

Perspektywy 2024

Haitian International Open House 2024 był wielkim sukcesem, demonstrując zaangażowanie Haitian w innowacje, kompleksowe rozwiązania i przywództwo w branży. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym gościom, partnerom i członkom zespołu za kształtowanie tego wydarzenia.

Kolejne wydarzenie, podczas którego będzie można zapoznać się z naszymi rozwiązaniami branżowymi, odbędzie się podczas targów Fakuma 2024.


Czytaj więcej:
Targi 1284

Autoryzowany, wyłączny dystrybutor wtryskarek Haitian i Zhafir. Osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek. Wsparcie serwisowe i techniczne w zakresie instalacji oraz szkoleń.

Polska