Haitian chce opanować Europę tańszymi wtryskarkami

Haitian chce opanować Europę… Azjatycki producent maszyn, firma Haitian poinformowała o wprowadzeniu na europejski rynek poprawionej serii wtryskarek HTFW o sile zwarcia od 60 do 4 tys. ton. Co najważniejsze jednak, mają być one aż o 30 proc. tańsze niż maszyny produkowane w Europie. Tym samym Haitian próbuje opanować rynek na Starym Kontynencie.

Wtryskarki z serii HTFW maja posiadać m.in. nowy design, tak by spełniac oczekiwania europejskich odbiorców. Trafią do nas w trzech grupach: Basic, Universal i Premium. Będą się między sobą różnić ceną i wyposażeniem. Wspólną cechą ma być natomiast fakt, że każdy typ będzie zawierał dwie jednostki wtrysku. Wszystkie systemy elektryczne, elektroniczne, hydrauliczne, a także elementy napędu zostały stworzone w Europie.

Haitian to chińska firma. Zdaniem samych zainteresowanych jest ona największym globalnym producentem wtryskarek. Wedle własnych szacunków ma 28 proc. udział w krajowym rynku, a także 60 proc. udział w rynku maszyn, których siła zwarcia przekracza 500 ton. Ponadto Haitian miał sprzedać w ub. roku w Europie 1,1 tys. wtryskarek, co dawałoby 10 proc. udział w tutejszym rynku.

Czytaj więcej:
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81