Heinz korzysta z wyciskanych opakowań Cobelplast

Heinz korzysta z wyciskanych opakowań Cobelplast
Udane wprowadzenie na rynek serii SqueezMe! produkcji Heinz Belgium w porcjowanych opakowaniach świadczy o zdolności RPC Cobelplast do dostarczenia opakowań z materiału, który łączy doskonałe właściwości pod względem możliwości druku, zamknięcia i ochrony produktu.

Udane wprowadzenie na rynek serii SqueezMe! produkcji Heinz Belgium w porcjowanych opakowaniach świadczy o zdolności RPC Cobelplast do dostarczenia opakowań z materiału, który łączy doskonałe właściwości pod względem możliwości druku, zamknięcia i ochrony produktu.Projekt SqueezMe! wykorzystuje proste i praktyczne zamknięcie otwierane przez skręcenie i oderwanie, które ma spełniać rosnące wymagania konsumentów w zakresie wygody i funkcjonalności. Po otwarciu produkt daje się łatwo wycisnąć bez rozmazywania i brudzenia palców.

Charakterystyczny kształt opakowania uzupełnia dwustronny nadruk, który uwydatnia dobrze znane logo i barwy produktów Heinz, takich jak keczup pomidorowy i sos brązowy.

Heinz potrzebował materiału, który umożliwiałby nanoszenie wysokiej jakości zdobień, zapewniając jednocześnie długi okres trwałości produktów i przystosowanie do konfekcjonowania za pomocą maszyn formujących, napełniających i uszczelniających pracujących w ruchu ciągłym. W ścisłej współpracy z RPC Cobelplast ustalono, że użycie wysokobarierowych współwytłaczanych folii PS/EVOH/PE jako struktury podstawowej pozwoli uzyskać optymalne połączenie tych właściwości.

„Powodzenie projektu od początku zależało od doskonałej współpracy i komunikacji z zespołem ds. opracowania produktu Heinz Belgium” – powiedział Benny De Groof, dyrektor działu badawczo-rozwojowego RPC Cobelplast.

RPC Cobelplast Trading NV
Antwerpse Steenweg 14,
B-9160 Lokeren, Belgium
Tel: +32 (0)9 340 9911
Fax: +32 (0)9 348 4965
Email: RPC.lokeren@cobelplast.be

Czytaj więcej: Opakowania 1097