Huhtamaki produkuje opakowania z rPET

Huhtamaki produkuje opakowania z rPET
Firma Huhtamaki, działająca z powodzeniem również na polskim rynku, jest jednym z pierwszych światowych producentów opakowań, którzy zdecydowali się na wytwarzanie pojemników z surowca rPET, czyli tworzywa PET pozyskiwanego w wyniku recyklingu butelek PET.

Pierwszymi produktami koncernu powstałymi z rPET są termoformowane okrągłe pojemniki do pakowania sałatek i innych produktów, charakteryzujących się stosunkowo krótkim terminem spożycia. W tej chwili opakowania tego typu dostępne są jedynie w Anglii. - Na razie nie handlujemy tego typu pojemnikami, nie sprowadzamy ich z Wielkiej Brytanii i nie zaopatrujemy w nie naszych klientów. Posiadamy za to tradycyjne opakowania z polipropylenu i polietylenu - powiedziała nam Klaudia Godula z firmy Huhtamaki Polska.

Pojemniki z rPET dysponują kilkoma różnymi pojemnościami: 180g, 200g, 250g i 300g. Wyróżnia je taka sama górna średnica o wielkości 100,7 mm, co sprawia, że pasuje do nich jedno i to samo wieczko.

Termoformowane pojemniki powstały z materiału, która zawiera pomiędzy 40 - 70 proc. rPET.

W naszym kraju Huhtamaki działa od 17 lat. Jego zakłąd produkcyjny znajduje się Siemianowicach Śląskich i jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Europie. Formowane są w nim opakowania z papieru i tworzyw sztucznych, w tym kubki, pojemniki, wieczka, tacki styropianowe.