Hurmak intensywnie rozwija się w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej

- Polska, jak wiemy, nie jest potentatem w produkcji wtryskarek. Na naszym rynku są jednak obecni praktycznie wszyscy najwięksi producenci urządzeń do formowania wtryskowego. Czy jest tu miejsce dla firmy Hürmak?

- Jak już wspomniałem wcześniej, naszym celem jest stworzenie średniego rynku maszyn, który realizujemy jednak trzymając się hasła "jakość ponad ilość". To prawda, że na naszym rynku są obecni najwięksi gracze z Europy Zachodniej, ale też proszę pamiętać, że niezwykle ekspansywne są tu również, konkurencyjne cenowo, firmy azjatyckie. Jednakże w średnim segmencie nie ma zbyt wielu ofert łączących przyzwoitą jakość z zaawansowaną technologią - my tę lukę właśnie wypełniamy.

Jesteśmy firma bardzo elastyczną, myślę że jednym z naszych głównych atutów jest zdolność do szybkiego reagowania, ponieważ nie mamy rozbudowanej struktury decyzyjnej. Drugi zasadniczym atutem naszej firmy jest dostęp do najnowszych technologii. Często dostawcy proponują nowe rozwiązania technologiczne a duże firmy nie są w stanie ich natychmiast wdrożyć, gdyż są związane kontraktami długoterminowymi. Tak się nie dzieje w naszym przypadku. Jesteśmy przekonani, że nasza strategia i nasze mocne strony zostaną docenione na rynku polskim, co zdaje się być odpowiedzią twierdząca na pańskie pytanie.

- Kim są klienci Hurmak Polska?

Moim zdaniem Polska jest rynkiem, na którym istotną rolę odgrywa nie tylko cena. Polski użytkownik wie czego potrzebuje, a jego konkretne oczekiwania sprawiają, że staje się dla nas partnerem, dzięki któremu możemy się rozwijać i udoskonalać nasze urządzenia.

Po wielu spotkaniach, w których brałem udział, mogę scharakteryzować naszego klienta jako firmę poszukującą tańszej alternatywy dla urządzeń zachodnioeuropejskich bez konieczności rezygnowania z wysokiej jakości. Jest to również klient szukający rozwiązań „pod klucz”. Na obecnym etapie jesteśmy w stanie dopomóc w przygotowaniu projektu nowego produktu, wydrukować prototypy na drukarce 3D, a finalnie dostarczyć kompletne gniazdo produkcyjne wraz z formami i urządzeniami peryferyjnymi.

Dodatkowo klienci doceniają również prostotę oferty, gdyż za wszelką cenę staramy się unikać ukrytych kosztów, w związku z czym w przypadku zakupu maszyny Hürmak, jedyny dodatkowy koszt z którym klient musi się liczyć to zakup oleju hydraulicznego. Pozostałe koszty m.in. transport, rozładunek i ustawienie w hali pozostają po naszej stronie. Według mojej wiedzy jest to standard, na który trudno liczyć kupując maszyny zachodnioeuropejskie.

Stoisko Hurmak Polska na targach Plastpol 2017

Stoisko Hurmak Polska na targach Plastpol 2017