Hurmak intensywnie rozwija się w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej

- Co konkretnie zatem proponujecie, w ramach swojej oferty, polskim klientom?

- Dysponujemy szerokim asortymentem urządzeń, i tak np. seria ECO to jedenaście modeli z kolanowym układem zamykania. Jest to nasza główna, tradycyjna seria maszyn o sile zamykania od 100 do 750 ton.

Modele podstawowe są wyposażone w system oszczędności energii oparty na serwopompach Baumuller/Marzocchi. System doskonale działa z firmowym oprogramowaniem, a jego celem jest uzyskanie długotrwałej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością, a kosztami eksploatacji. Seria ECO powstała przede wszystkim z myślą o prostocie, niskich kosztach eksploatacji i łatwości konserwacji.

Maszyny z serii ECO mogą być używane do zastosowań specjalnych wymagających wysokiej prędkości i precyzji, jak np. wytwarzanie wyrobów cienkościennych. Hürmak oferuje szeroki zakres możliwości z zastosowaniem najnowocześniejszych serwonapędów oraz różnych typów sterowników PLC i PC, przy czym na rynek polski standardowo wyposażamy maszyny w sterowniki austriackiej marki KEBA. W zależności od zamówienia i wielkości urządzenia mogą to być podstawowe sterowniki serii 1000, dotykowy panel serii 2000 lub najnowszy system serii 8000 z panelem multitouch. Na specjalne życzenie klientów możemy zastąpić ten system sterownikami Gefran, LG-LS lub Beckhoff.

Wtryskarka Eco300

Wtryskarka Eco300

Seria Zenith to innowacyjne maszyny z dwupłytowym układem zamykania. Seria obejmuje siedem różnych modeli z siłą zamykania od 200 do 1000 ton. Maszyny Zenith zapewniają sztywne i zrównoważone zamykanie bez układu kolanowego, dzięki czemu są w stanie sprostać zadaniom o wiele większym, niż by to sugerował ich stosunkowo niewielki rozmiar. Istnieje możliwość dostosowania skoku otwierania, minimalnej i maksymalnej grubości formy, skoku wypychacza i skoku otwarcia formy do własnych wymagań.

Dzięki bezpośredniej kontroli nad siłownikami zamykającymi można monitorować rzeczywistą siłę zamykania i dostosować ją do własnych wymagań. W porównaniu z podobnymi maszynami z układem kolanowym, seria Zenith charakteryzuje się rozmiarem mniejszym o 30% i wymaga mniejszej ilości miejsca w hali produkcyjnej.

Oczywiście obie serie można zamówić w różnych wykonaniach specjalnych tj. maszyny do szybkich wtrysków dla branży opakowaniowej, maszyny wielokomponentowe z różnymi konfiguracjami agregatów (bocznym, górnym, równoległym, a w serii Zenith również równoległym umieszczonym za płytą ruchomą).