Husky eliminuje potrzebę otwierania i zamykania formy

Husky eliminuje potrzebę otwierania… Koncern Husky Injection Molding opracował technologię, która eliminuje konieczność otwierania i zamykania formy wtryskowej.

Innowacja północnoamerykańskiej firmy odnosi się do form przeznaczonych do produkcji zamknięć opakowaniowych. System o nazwie HyCAPHigh Performance Package System został po raz pierwszy zaprezentowany kilka dni temu na targach Chinaplas w Szanghaju w Chinach. Mimo premiery wciąż niewiele o nim wiadomo, prócz tego, że jest krokiem naprzód w stosunku do obecnie spotykanych rozwiązań. Jego powstanie to owoc współpracy z inżynierami znanej firmy narzędziowej KTW, którą Husky przejął rok temu.

W rezultacie w ramach kooperacji powstał system zdolny do osiągnięcia 1,85 - sekundowego czasu cyklu przy użyciu 72 - gniazdowej formy przeznaczonej do produkcji do zamknięć do opakowań PET na wodę.

Dotychczasowe rozwiązania tego typu bazowały na tym, iż forma była wpierw otwierana, potem następowało wyjęcie z niej detalu i ponowne zamknięcie.

Tymczasem rozwiązanie HyCAPHigh Performance Package System nie wymaga tego, by otwierać i zamykać formę, ale zamiast tego stosowany jest specjalny wewnętrzny system wysuwania. To z kolei przyczynia się do zaoszczędzenia czasu produkcji. Czas cyklu ma być redukowany o 20 proc. w zestawieniu z tradycyjnymi metodami zaś pobór energii potrzebnej do realizacji działania jest o jedną piątą mniejszy niż miało to miejsce wcześniej.

Czytaj więcej:
Forma 47

Reportaże

Forum