Husky proponuje IndexSB

Husky proponuje IndexSB
W centrum produkcyjnym Husky w Bolton w Kanadzie pełną parą ruszyła produkcja butelek PET na maszynach Husky IndexSB.

Pojemniki są aktualnie produkowane w centrum produkcyjnym Husky w Bolton, ale już wkrótce systemy będą instalowane u klientów. Butelki PET przeznaczone do przypraw w proszku już znalazły się na półkach sklepowych USA.

Testowany system skonfigurowany z 12 gniazdowej formy wtryskowej i 6 gniazd do rozdmuchu ma cykl 9,4 sekundy – daje to około 4600 butelek na godzinę.

IndexSB (Stretch Blow – rozdmuch z rozciąganiem) to system do jednoetapowej produkcji butelek, który łączy w sobie jednostkę wtryskową i butelczarkę do rozdmuchu butelek PET. Na jednej maszynie można produkować butelki o pojemnościach od 25 mL do 5L.

IndexSB jest bazowana na produkcji preform PET w opatentowanej technologii Index połączonej z rozdmuchiwarką z serwonapędami. Technologia Index wykorzystuje formę wtryskową ze zwielokrotnioną liczbą trzpieni. Po wtrysku preformy PET nie są zrzucane z trzpieni, ale są na nich chłodzone podczas gdy kolejny zestaw trzpieni bierze już udział w kolejnym wtrysku. Pozwala to na uzyskane najkrótszych czasów cyklu. Dodatkowo nie ma potrzeby stosowania robota, który zazwyczaj jest odpowiedzialny za ostateczne schłodzenie preform.

Maszyny IndexSB oferują:
  • krótsze cykle produkcji preform dzięki technologii Index,
  • system nagrzewania preform pozwalający uzyskać lepszą jakości pojemników
  • szybką wymianę form – mniej niż 2 godziny dla kompletnej wymiany
  • uniwersalną macierz formy dostosowaną do gwintów do 110 mm i średnic preformy do 160 mm
Systemy IndexSB są idealnym rozwiązaniem dla producentów, którzy produkują wiele typów opakowań na tej samej maszynie w krótkich serii i wykonują częste zmiany formy.

Husky IndexSB
Husky - IndexSB
Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09