Hydraulika, czy serwo-hydraulika: Szybkie i łatwe obliczanie oszczędności energii

Hydraulika, czy serwo-hydraulika:…

W zależności od zastosowania, przejście z technologii hydraulicznej na serwo-hydrauliczną w maszynie hydraulicznej może zaoszczędzić ponad 50 procent energii (kWh) na cykl. Baumüller, specjalista ds. napędów i automatyki, udostępnia teraz kalkulator energii online, za pomocą którego można obliczyć oszczędności dla danej maszyny w zaledwie trzech krokach. Przegląd porównuje zużycie energii przez klasyczną pompę stałą ze zużyciem przez pompę serwo-hydrauliczną.

Kalkulator online jest dostępny pod adresem https://www.baumueller.com/en/energy-calculator. Wprowadź czas, ciśnienie i natężenie przepływu w poszczególnych segmentach, aby obliczyć zużycie energii hydraulicznej i elektrycznej na cykl oraz całkowite zużycie energii na rok.

Wartości zużycia klasycznej pompy stałej i pompy serwo-hydraulicznej Baumüller są wyraźnie pokazane obok siebie. Ślad CO₂ jest wyświetlany graficznie na końcu porównania, na podstawie oszczędności energii, oszczędności CO₂ i oszczędności procentowych.

1-comparison-energy-savings
Wynik w trzech krokach: Wartości zużycia klasycznej pompy stałej i pompy serwo-hydraulicznej Baumüller są wyświetlane obok siebie.

Podsumowanie wyników można zapisać w kolejnym etapie. Zapisane dane można następnie wykorzystać bezpośrednio do konkretnego projektu komponentu, bez ponownego ich wprowadzania.

Najlepsze rozwiązanie: Połącz hydraulikę i technologię serwo i oszczędź koszty energii

Klasyczne zastosowania hydrauliczne mają wiele zalet: hydraulika zapewnia dużą siłę i moc oraz umożliwia uruchamianie dużej liczby siłowników za pomocą tylko jednego napędu. Elementy napędowe są solidne i stosunkowo niedrogie. W wielu przypadkach, w tym w hydraulicznych i hybrydowych maszynach i prasach do tworzyw sztucznych, rozwiązania z napędem serwo-hydraulicznym mogą jeszcze bardziej poprawić wydajność i wydajność maszyny.

Maszyny serwo-hydrauliczne łączą zalety hydraulicznego przenoszenia mocy z cechami technologii serwo-napędów: Wysoka moc, kompaktowe jednostki napędowe oraz ekonomiczne i solidne elementy napędowe łączą się z dynamiczną i precyzyjną kontrolą prędkości. W ten sposób zużycie energii przez układ napędowy znacznie się zmniejsza, a także pozwala na skrócenie czasu cyklu, większą dokładność oraz niższy poziom hałasu.

Dzięki nowemu kalkulatorowi energii Baumüller oszczędności energii można teraz szybko i łatwo obliczyć online.

Reportaże

Forum