Ice Ice Baby! Zrównoważone opakowanie ze Styroporem Ccycled firmy BASF

Ice Ice Baby! Zrównoważone…

Imballaggi Alimentari, włoska firma specjalizująca się w produkcji opakowań do lodów, wprowadziła na rynek pudełka Remaxigel wykonane ze Styropor Ccycled. Pudełka wykonane z EPS (styropianu) charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi i zostały zaprojektowane przede wszystkim dla lodziarni rzemieślniczych.

Wkład BASF w gospodarkę o obiegu zamkniętym jest coraz częściej częścią codziennego życia ludzi. Dzięki procesom produkcyjnym Styropor Ccycled ma dodatkową przewagę, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Surowce kopalne potrzebne do produkcji Styropor Ccycled są zastępowane olejem pirolitycznym. Skąd to pochodzi? Olej pirolityczny wykorzystywany do produkcji nowych opakowań jest dostarczany do BASF przez partnerów technologicznych, którzy zajmują się recyklingiem chemicznym mieszanych odpadów z tworzyw sztucznych, które w przeciwnym razie zostałyby wykorzystane do odzyskania energii lub po prostu wyrzucone na składowisko. Ponieważ surowce pochodzące z recyklingu i surowce kopalne są mieszane w połączonej sieci produkcyjnej BASF i nie można ich od siebie odróżnić, część z recyklingu jest przypisywana do Styropor Ccycled przy użyciu metody bilansu masy. W porównaniu z konwencjonalnym Styroporem, produkcja opakowań Styropor Ccycled emituje o 50% mniej CO2 przy zachowaniu tej samej jakości i wydajności.

-Naszym celem jest uczynienie łańcucha dostaw Styroporu coraz bardziej okrężnym. Firma BASF była wynalazcą tradycyjnego EPS ponad 70 lat temu. Dziś, dzięki naszemu nieustannemu zaangażowaniu w badania i rozwój, możemy zaoferować naszym klientom bardziej zrównoważoną wersję tradycyjnego produktu w ramach naszych globalnych wysiłków na rzecz ochrony klimatu - powiedział Gregor Haverkemper, szef marketingu pianek styrenowych BASF.

Ponadto Remaxigel znalazł się wśród 7 zwycięzców konkursu Ecodesign Call ogłoszonego przez CONAI, Krajowe Konsorcjum Opakowań w ramach Sekcji Circular Creativity.

- Jesteśmy naprawdę dumni z tej nagrody, która jest wyrazem uznania dla naszego know-how, nieustannej koncentracji na innowacjach technologicznych i podejściu zorientowanym na klienta - powiedział Michele Dell’Avanzato, kierownik ds. badań i rozwoju Imballaggi Alimentari Srl. Naszym sekretem jest zawsze patrzenie w przyszłość. Współpracujemy już z firmą BASF nad opracowaniem nowej powłoki wewnętrznej tacki z materiałów pochodzących z recyklingu w celu dostarczenia jeszcze bardziej zrównoważonej wersji Remaxigel, która spełnia wysokie wymagania dotyczące kontaktu z żywnością - dodał.

p101-img-remaxigel-2
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Reportaże

Forum