Indorama Ventures przejmie IMP Polowat

Indorama Ventures przejmie…

Koncern Indorama Ventures (IVL) poinformował, że jego spółka zależna Indorama Netherlands BV podpisała 3 sierpnia br. warunkową umowę zakupu 100% akcji polskiej firmy IMP Polowat, należącej do grupy przedsiębiorstw Industrie Maurizio Peruzzo.

Spółka IMP Polowat z siedzibą w Bielsku-Białej powstała w 2000 roku, a jej głównym przedmiotem działalności jest przerób odpadowych butelek PET na płatki PET. Składa się z dwóch zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Bielsku-Białej i Łęczycy w Polsce i posiada łączną zdolność przerobu do 33 000 ton butelek PET rocznie.

Przejęcie IMP Polowat wpisuje się w strategię IVL, której celem jest zwiększenie zdolności recyklingu do 750 000 ton do 2025 r. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 roku, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Indorama Ventures Public Company Limited, założona przez indyjskiego biznesmena Aloke Lohia, to jeden ze światowych potentatów w przemyśle petrochemicznym. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku a jej siedziba znajduje się w Bangkoku. 

Ekspansję międzynarodową w zakresie PET Indorama rozpoczęła od Ameryki Północnej, kiedy to w 2003 r. koncern nabył zakład StarPet. W 2006 r. firma weszła na rynek europejski poprzez uruchomienie zakładu Orion Global PET na Litwie.

Obecnie spółka posiada 119 zakładów produkcyjnych w 33 krajach na sześciu kontynentach.

imp-polowat

JL

brak
 

PET politereftalan etylenu

Singapore