Innowacje dla przemysłu przyszłości na MSV 2021

Innowacje dla przemysłu przyszłości…

Już 8 listopada tego roku bramy Targów Brneńskich zostaną ponownie otwarte. Tematem przewodnim Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV będzie cyfryzacja przemysłu, ale uwaga zostanie zwrócona również na druk 3D, który obecnie notuje znaczny wzrost popularności. Innowacyjne technologie przemysłowe będą prezentowane od 8 do 12 listopada 2021 r. w Centrum Wystawienniczym w Brnie.

Rozwiązania dla przemysłu przyszłości

W ciągu ostatniego roku wprowadzanie technologii cyfrowych do praktyki przemysłowej  nabrało znacznego tempa. - Z najnowszymi usługami i produktami z zakresu cyfryzacji biznesu będzie można zapoznać się na specjalnej wystawie Digitální továrna 2.0 (Fabryka Cyfrowa), która pojawi się na MSV po raz drugi. Zostaną na niej przedstawione prototypy inteligentnych urządzeń autonomicznych, ukierunkowanych na połączenia związane ze środowiskiem korporacyjnym - informuje Michalis Busios, dyrektor MSV. Zainteresowani poznają również zasady kooperacji pracowników ze sztuczną inteligencją oraz możliwości wykorzystania systemu blockchain. Nie zabraknie także platformy cyfrowej, która zapewni przestrzeń do dyskusji, w tym transmisję online. Odbędzie się również druga edycja międzynarodowej konferencji skupiającej się na zagadnieniu zarządzania digitalizacją firmy i  następującym po niej cyfrowym połączeniu firm prowadzącym do wzrostu ich efektywności. Dyskusję poprowadzą eksperci czescy i zagraniczni.

Druk przestrzenny i możliwości inwestycyjne

Tegoroczne MSV koncentrują się na aktualnym zagadnieniu druku 3D. - Firmy działające w tym obszarze udzieliły niezastąpionej pomocy w czasach niedoborów w sprzęcie ochronnym, co chcielibyśmy podkreślić podczas targów - dodaje Busios.

Część programu będzie poświęcona prezentacji start-upów. Są one motorem innowacji i jednocześnie ciekawą możliwością inwestycyjną. Odbędzie się także tradycyjny konkurs o Złoty Medal MSV na najlepsze eksponaty prezentowane na tegorocznych targach. Ponadto przygotowywano obszerny program towarzyszący, w którym poruszone zostaną aktualne tematy branżowe.

dsc0088

Transport, logistyka i ekonomia cyrkularna

Równolegle z MSV odbędą się w tym roku Targi Transportu i Logistyki oraz Targi Ochrony Środowiska ENVITECH. W ten sposób zachowana zostanie struktura organizacji targów w lata nieparzyste. Pierwsze z nich skupią się na innowacjach w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji logistycznej. Po raz kolejny zaprezentują się firmy oferujące specjalistyczne oprogramowanie i rozwiązania informatyczne z tej dziedziny. Głównym tematem Targów ENVITECH będzie natomiast gospodarka obiegu zamkniętego, czyli system ponownego wykorzystania materiałów w celu jak najdłuższego utrzymania ich w obrocie. Zagadnienie to jest jednym z priorytetów zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej i polega przede wszystkim na odpowiedzialnym zarządzaniu zasobami i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Kontakt osobisty podstawą udanego biznesu

Utrata możliwości spotkań, spowodowana pandemią, potwierdziła, że targi są niezbędne nie tylko ze względu na aspekt przemysłowy. O dużym znaczeniu biznesowym i marketingowym targów MSV świadczą też wyniki ankiety przeprowadzonej wśród wystawców, którzy postrzegają targi maszynowe jako ważną dla firmy platformę prezentacyjną, umożliwiającą efektywne spotkania z obecnymi i nowymi klientami oraz partnerami.

- Obserwujemy duże zapotrzebowanie firm na organizację targów, wystawcy chcą powrócić do tradycyjnej formy spotkań. Okazuje się, że wirtualne wydarzenia nie zastąpią kontaktu bezpośredniego, opartego na emocjach i budowaniu więzi osobistych. Spotkania online mogą funkcjonować jedynie jako dodatek, który usprawni późniejszą fizyczną wizytę na targach. Staramy się m.in. pracować nad rozwojem naszego katalogu internetowego, który umożliwi lepszą prezentację firm i ich produktów jeszcze przed samym rozpoczęciem targów - dodaje Busios.

Zaprezentuj się na MSV 2021

Międzynarodowe Targi Maszynowe są istotne dla restartu gospodarki i przemysłu. To najważniejsze targi przemysłowe w Europie Środkowej. Większość gości to profesjonaliści, a 80% odwiedzających decyduje lub współdecyduje o inwestycjach podejmowanych przez firmy. Choć do rozpoczęcia imprezy pozostało już niewiele czasu (oficjalne otwarcie w poniedziałek 8 listopada), to organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem. Jak się zgłosić? O tym więcej na stronie Targów Brneńskich lub na stronie polskiego przedstawiciela.

Wśród wystawców nie zabraknie oczywiście firm z Polski. Na co najmniej czternastu stoiskach zaprezentuje się ich ponad dwadzieścia. Właśnie został ogłoszony nabór na stoisko kolektywne Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Większą powierzchnią wystawienniczą (80 m kw.) będzie dysponował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który również prowadzi nabór z zastrzeżeniem, że zaproszenie skierowane jest wyłącznie do firm mających regionalne pochodzenie.

Źródło: iczechy.pl