Innowacje i trendy w znakowaniu - Coleman International na Warsaw Industry Week

Innowacje i trendy w znakowaniu…

O trendach i nowościach w branży rozwiązań dla przemysłu będzie można dowiedzieć się podczas siódmej już edycji targów Warsaw Industry Week – Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych. Wystawa odbędzie się w dniach 24 - 26 października br. w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

W trzech halach wystawcy zaprezentują nowości i rozwiązania z obszaru nowoczesnych technologii obróbki, poprawy wydajności i efektywności oraz optymalizacji łańcucha produkcyjnego, zaczynając od obrabiarek poprzez dostawców precyzyjnych narzędzi.

Coleman International, reprezentujący w Polsce czołowych producentów z branży znakowania i kodowania – firmę Markem-Imaje oraz CAB GmbH, na swoim stoisku C2.33 zaprezentuje urządzenia służące do znakowania i kodowania na każdym etapie produkcji i pakowania – drukarki atramentowe i lasery do nadruków na opakowania jednostkowe, drukarkę wysokiej rozdzielczości do nadruków na kartonach oraz rozwiązanie do etykietowania palet z wykorzystaniem robota współpracującego.

znakowanie-atramentowe-drukarki-markem-imaje2
Znakowanie atramentowe na opakowaniach

Nowość prezentowana na targach to etykieciarka do kartonów 2200 Markem-Imaje z innowacyjnym aplikatorem eTouch-S z wbudowaną sztuczną inteligencją (AI). Rozwiązanie daje pewność, że etykiety nakładane są na każde opakowanie zgodnie z rygorystycznymi standardami, przy najwyższych prędkościach produkcji i w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Aplikator osiąga wydajność do 150 opakowań / min, niezależnie od złożoności etykiety, zapewnia kody zgodne z normą ANSI klasy A/B. Dzięki unikalnej technologii Soft Touch, aplikator eTouch-S oferuje pełną kontrolę ruchu i monitorowanie aplikacji, zapewniając tym samym bezpieczeństwo.


Od wielu lat aktywnie wspieramy znakowanie bardziej przyjazne środowisku. Na stoisku zaprezentujemy przemysłowe drukarki atramentowe Markem-Imaje na atrament bez MEKu, tzw. MEK – free. Rozwiązanie to jest dobre dla środowiska i operatorów, gdyż ogranicza emisję lotnych związków organicznych (LZO), a także przynosi oszczędności w postaci redukcji zużycia rozcieńczalnika do 50%.

Zainteresowani tematyką znakowania laserowego będą mogli zobaczyć w działaniu zarówno laser CO2 jak i laser włóknowy. Laser światłowodowy XENO niemieckiej firmy CAB, jako kompletne stanowisko do znakowania w postoju, na ekspozycji posłuży nam do personalizacji upominku dla Państwa.


Corocznie targom towarzyszy konferencja organizowana pod hasłem „Instrumenty Przemysłu 4.0”. Partnerem merytorycznym konferencji jest Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej, które przygotowuje program we współpracy z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości.

Pierwszy dzień konferencji upłynie pod hasłem „Lepsza efektywność, zrównoważony rozwój, innowacyjność w działalności produkcyjnej poprzez rozwiązania Przemysłu 4.0”. W hali C, w sali konferencyjnej nr 1 prelekcje wygłosi ponad 10 profesjonalistów z branży, prezentując innowacyjne rozwiązania poparte case study.

Drugiego dnia zainteresowani będą mogli posłuchać wystąpień podzielonych na dwa bloki tematyczne: blok I – „Wdrożenia i rozwiązania, które przynoszą korzyści – czynniki sukcesu transformacji technologicznej” oraz blok II – „Źródła finansowania technologii i rozwoju parku maszynowego oraz programy doradcze dla przemysłu”. Jak informuje organizator, pierwsza z sesji poświęcona będzie praktycznemu wymiarowi zwiększania efektywności i innowacyjności poprzez wdrażanie nowych technologii i sposobów zarządzania. W ramach drugiego bloku ofertę produktów i programów finansowania inwestycji przedstawią kluczowe instytucje wspierające rozwój przemysłu w Polsce - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Platforma Przemysłu Przyszłości.

Ponadto przez trzy dni targów w hali C będą odbywały się prezentacje wystawców poświęcone trendom i innowacyjnym rozwiązaniom dla przemysłu. Uwagę zainteresowanych tematyką funduszy europejskich powinna przyciągnąć prezentacja „Fundusze Europejskie na lata 2021 – 2027, którą poprowadzi specjalistka ds. Funduszy Europejskich z Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Serdecznie zapraszamy na targi Warsaw Industry Week i odwiedzenie ekspozycji Coleman International C2.33. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym stoisku.

Reportaże

Forum