Innowacyjne wytłaczarki dwuślimakowe STEER na targach K w Düsseldorfie

Innowacyjne wytłaczarki dwuślimakowe… Firma STEER, producent wytłaczarek dwuślimakowych współbieżnych z dużym zaangażowaniem rozwija swoją linię opatentowanych maszyn przeznaczonych dla trudnych aplikacji. Duży nacisk firma kładzie miedzy innymi na zagadnienia pobierania i transportu materiałów w układzie plastyfikującym, które często sprawiają duże trudności, a także na specyficzne, dokładnie określone warunki pracy / energii dla wymagań odnośnie kontroli uplastyczniania i mieszania materiałów. Pozwala to na efektywniejsze wykorzystanie poszczególnych sekcji układu plastyfikującego, co prowadzi do obniżenia temperatury procesu, zwiększenia wydajności oraz dużo lepszej jakości produktu końcowego. Wytłaczarki Steer mogą pracować z dużą prędkością obrotową ślimaków oraz większą wydajnością podczas przetwórstwa mieszanek wrażliwych na temperaturę oraz ścinanie, co nie jest możliwe z przy stosowaniu standardowych elementów ślimaków transportujących i ugniatających.

Linie dla rynku biokompozytów

Postęp technologiczny firmy Steer jest szczególnie widoczny w przetwórstwie biokompozytów. W tym roku STEER uruchomił kilka linii do compoundingu włókien celulozowych, włókien pierza kurcząt oraz włókien juty tym samym wspierając rozwijający się rynek biokompozytów. Specjalne segmenty ślimaków (DSE - Dynamic Stir Element) oraz segmenty typu "Shovel" pozwalają uzyskać dużą wydajność produkcji dla tego typu materiałów. Elementy typu DSE mogą również zwiększyć efektywności odgazowania dzięki zwiększonej powierzchni.

Wytłaczarki Mega Special Plus na targach K

Podczas zbliżających się targów K w Düsseldorfie STEER zaprezentuje najnowszą linię wytłaczarek współbieżnych, które oferują najlepsze wykorzystanie mocy, co czyni je doskonałym narzędziem mieszającym mogącym pracować na różnych poziomach prędkości. STEER pokaże uniwersalną wytłaczarkę Ø50mm MEGA SPECIAL PLUS wyposażoną w nową technologię umożliwiającą wykorzystanie w pełni mocy sinika 160kW przy prędkościach 625, 750, 1000 i 1200 obr./min. Wytłaczarka MEGA SPECIAL PLUS posiada zalety wcześniejszego modelu MEGA czyli Do/Di = 1,55 i wał "Continua" dla poprawy bezpieczeństwa i niezawodności oraz opatentowane elementy transportujące i mieszające.

wytłaczarka steer mega special


Linia wytłaczarek OMEGA charakteryzuje się sekcją przetwórstwa równą Do/Di = 1,71 z najmniejszą oraz najbardziej zoptymalizowaną szczeliną pomiędzy ślimakami w branży. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do obróbki wysokiej jakości maszyn a także dzięki metodom montażu nie wykorzystywanym przez innych producentów wytłaczarek. Wynikiem tego jest mniejszy współczynnik ścinania podczas przetwórstwa oraz wysoka jakość produktu końcowego, dzięki skróceniu czasu przebywania materiału w układzie plastyfikującym. Potwierdzeniem tego są ogromne sukcesy firmy Steer obszarze przetwórstwa biokompozytów.

Postaw na jakość firmy STEER

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że STEER jest jedną z najbardziej zintegrowanych pionowo firm produkcyjnych w branży wytłaczania. STEER posiada własną odlewnię stali oraz laboratorium metalurgiczne opracowujące własne stopy metali oraz technologie ich wytwarzania. Daje to firmie korzyści w zakresie uzyskiwania najwyższej jakości stali narzędziowej i ich specjalnych stopów wykorzystywanej przy produkcji ślimaków, cylindrów, wkładek i rdzeni. Obecnie STEER opracował technologię produkcji "struktur nanowęglikowych", która pozwala na uzyskiwanie materiałów o wysokiej wytrzymałości oraz odporności na ścieranie.

STEER wykorzystuje wszystkie swoje możliwości aby dostarczyć najlepsze rozwiązanie spośród dostępnych ponad 35 modeli wytłaczarek dwu ślimakowych. Oprócz doskonałych maszyn firma Steer dostarcza również układy plastyfikujące i ich elementy do maszyn wszystkich producentów wytłaczarek dwu ślimakowych współbieżnych.

Do zobaczenia w Düsseldorfie

Zatrzymaj się przy stoisku Steer 12 B20 na targach K w Düsseldorfie i zobacz co wyróżnia firmę STEER jako głównego i bardzo dynamicznie rozwijającego się producenta wytłaczarek dwu ślimakowych.

Umów się na spotkanie na stoisku Steer z przedstawicielem firmy KMP Plastics, która jest wyłącznym dystrybutorem maszyn na Polskę: kmpplastics@kmpplastics.com.pl

Czytaj więcej:

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska