Innowacyjny system KruiseKontrol firmy Moretto

Innowacyjny system KruiseKontrol… Firma Moretto, której przedstawicielem w naszym kraju jest spółka Muehsam, poinformowała na niedawnych targach Plastpol w Kielcach o wprowadzeniu na rynek innowacyjnego systemu kontroli transportu granulatu do maszyn.

Technologia, którą w Polsce oferuje firma Muehsam, ma za zadanie rozwiązać wszelkie ewentualne problemy, które mogłyby wpłynąć na charakterystykę końcowego produktu.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy Muehsam podciśnieniowy transport materiału nie jest tak prosty jak mógłby się wydawać. Różne typy materiałów zachowują się w zupełnie inny sposób w zależności od ich gęstości nasypowej, wrażliwości, zawartości pyłu, kształtu granulek, zawartości dodatków, odległości na jaką granulat ma zostać przetransportowany. Wszystkie te różnice zostały zebrane pod kątem rozwoju systemu KruiseKontrol firmy Moretto, tak aby mógł on optymalizować parametry transportu.

Jak działa omawiany system?

Przede wszystkim użytkownik wprowadza typ transportowanego materiału i liczbę odbiorników/maszyn, na który ma on być podany. W tym samym czasie system KruiseKontrol tworzy najbardziej optymalną konfigurację parametrów transportu. Możliwy jest tu odpowiedni dobór prędkości do konkretnego tworzywa, tak by uniknąć uszkodzenia i formowania się pyłu na całej długości rur transportujących. Tym samym zredukowane zostają typowe przyrosty prędkości występujące na początku i końcu linii, podczas gdy prędkość w środkowej sekcji jest zwiększona. Ma to wpływ na zwiększenie finalnej ogólnej produktywności. System zapobiega również uszkadzaniu się granulatu transportowanego w rurach.

System KruiseKontrol firmy Moretto

Prędkość transportu może być różna dla każdego cyklu, ale ustawiona prędkość jest utrzymywana niezależnie od warunków, długości i wysokości rurociągów transportujących. Rezultatem jest końcowa eliminacja formowania się pyłu, mniejsze zużycie rur i całkowite wyeliminowanie zjawiska powstawania „włosów anielskich” – długich skręconych włókien wewnątrz rur. Czyszczenie linii wymagane jest jedynie w niektórych sekcjach systemu.

Jak dodają przedstawiciele firmy Muehsam nowy system jest bezkonkurencyjny w inżynierii przetwórstwa tworzyw sztucznych, w szczególności w produkcji dysków optycznych. Co więcej, jest niezwykle prosty w obsłudze. System kontrolny ma dynamiczną strukturę: parametry nastawiane są jako domyślne wartości i w zupełności wystarczą by skojarzyć dany materiał z maszyną, zachowując przy tym w systemie transportującym stałą prędkością. Ekran dotykowy sprawia że użytkowanie systemu jest bardzo wygodne.

Czytaj więcej:
Nowości 335