Inteligentne gniazdo do produkcji wtryskowej firmy Wadim Plast

Inteligentne gniazdo do produkcji…
Firma Wadim Plast otrzymała Medal Targów Plastpol za swoje inteligentne gniazdo do produkcji wtryskowej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik kontroli procesu wtrysku inteligentne gniazdo produkcyjne pozwala na efektywne i energooszczędne prowadzenie produkcji.

Rozwiązanie zaprezentowane w Kielcach przez Wadim Plast było jedną z ciekawszych nowości związanych z maszynami i urządzeniami do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Nowoczesne rozwiązanie zaproponowane przez Wadim Plast to próba przezwyciężenia licznych problemów, na które w procesie produkcyjnym napotykają producenci wyprasek. Te problemy, to choćby wadliwe wyroby, mała sprawność procesu, zmienne parametry, a także zwroty dużych partii produkcyjnych ze względu na znalezione wadliwe części. By temu przeciwdziałać prowadzone są liczne zabiegi związane z zapewnieniem odpowiedniej jakości wyrobu końcowego przy zachowaniu jak najmniejszych kosztów produkcyjnych.

Oczywiście przy inteligentnym gnieździe produkcyjnym najważniejszą częścią jest forma wtryskowa. Tak jest oczywiście w przypadku każdego jednego gniazda. Jedyna różnica w tym przypadku jest jednak taka, że forma będąca częścią inteligentnego gniazda musi umożliwiać kontrolę wszystkiego tego, co dzieje się bezpośrednio w gnieździe formującym. Na uzyskanie takich korzyści pozwalają czujniki ciśnienia i temperatury umieszczone bezpośrednio w gniazdach.

Firma Wadim Plast na targach Plastpol 2009

Czujnik ciśnienia powinien być umieszczony w pobliżu przewężki, natomiast czujnik temperatury pod koniec drogi płynięcia. Dzięki zastosowaniu czujników najważniejsze parametry procesu mogą zostać zmierzone, skontrolowane i w razie potrzeby skorygowane. Pomiar ma miejsce automatycznie, cykl po cyklu.

Czynność ta odbywa się w taki sposób, że informacje o tym, czy wyrób jest poprawny jakościowo, czy też nie, można otrzymać jeszcze przed otwarciem formy. Dzięki czujnikowi ciśnienia można zoptymalizować poszczególne fazy procesu wtrysku. Z kolei czujnik temperatury umożliwia precyzyjną kontrolę i regulację kilku kluczowych parametrów. Te parametry to m.in. przełączenie z wtrysku na docisk, regulacja temperatury systemu gorącokanałowego w celu równomiernego wypełniania gniazd formujących, a także regulacja temperatury powierzchni formującej tak by uzyskać powtarzalny skurcz i wymiary wyprasek. Istnieje tu możliwość automatycznej optymalizacji najistotniejszych parametrów technologicznych w taki sposób, by zachować powtarzalne warunki przetwórstwa.


Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW
 

Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW, peryferia, systemy chłodzenia. SYSTEMY GORĄCOKANAŁOWE, normalia, narzędzia do obróbki powierzchni. FORMY WTRYSKOWE. Produkcja wtryskowa w standardzie CLEANROOM ISO8

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10